THE TIMES OF INDIA
Komoly szerepet játszottak az indiai származású szavazók az amerikai előválasztások idején a vezető indiai lap szerint. A hárommilliós közösség tagjai nagy számban vettek részt a legtöbb amerikai államban, így Hillary Clinton székhelyén, New Yorkban vagy Illinoisban, ahol Barack Obama van otthon. A lap úgy tartja, hogy az indiaiak segítették győzelemhez Clintont Kaliforniában, mivel a volt first lady a legnépesebb államban nagyon gyengén szerepelt a fehérek és a feketék körében, míg az ázsiai származású amerikaiak nagy tömegben rá szavaztak.
THE JERUSALEM POST
Clinton és Obama között megoszlottak a zsidó származású demokraták szavazatai – írta a jeruzsálemi angol nyelvű napilap. A felmérések szerint Hillary Clinton New York és New Jersey államokban nagy győzelmet aratott, Kaliforniában is nyerni tudott kis különbséggel, ám Massachusetts és Connecticut zsidó szavazói Barack Obama mellé álltak.
*****
A zsidó szavazók nagy részének problémája lehet John McCain hozzáállásával a „3 g-hez”, amely az egyaránt g-vel kezdődő szavak – fegyver (gun), melegek (gays), Isten (God) – témakörét jelenti. A legesélyesebb republikánus elnökjelölt-aspiráns ugyanis ellenzi a fegyvertartás szigorítását és az egyneműek házasságát, emellett leszögezi: „az alkotmány alapján az Egyesült Államok keresztény ország”.
arab news
A szaúdi napilap politikai elemzője szerint a nagy államok, mint New York vagy Kalifornia ugyan vízválasztók lehetnek a szavazáson, ám mégis egy államra kell most koncentrálni, ez pedig Missouri. Kimutatások szerint ugyanis 1904 és 2004 között a helyiek majdnem mindig a későbbi győztes jelöltre szavaztak, csak egyszer „hibáztak”: 1956-ban Dwight Eisenhower helyett Adlai Stevensont részesítették előnyben. A lap szerint a republikánus John McCain előnyben van demokrata ellenlábasaival szemben, hiszen ő a szükséges nagy államok támogatását megszerezte, Obama és Clinton pedig egymás ellen hadakozik, elaprózva ezzel a demokrata párt erejét.
Khaleej Times
Az Egyesült Arab Emírségek befolyásos napilapjának véleménycikke szerint senkinek sincs szüksége egy „kétfejű Clintonra”, utalva a New York-i szenátor exelnök férjére. „Ha Amerika nem tud mást felmutatni, mint két családot, amelyek apáról fiúra, illetve férjről feleségre örökítik a hatalmat összesen 28 éven keresztül, akkor jobb, ha ez az ország tovább nem beszél a demokráciáról és a szabadságról. Nem pontosan ezt csinálják a banánköztársaságokban?” – teszi fel a költői kérdést Jonathan Power publicista a lapban.
Társasházi lakás ég Budapesten