TB Mentők: másfélszer elég aláírás

Ma, az Országgyűlés tavaszi ülésszakának első napján döntenek a képviselők újra az egészségbiztosítási törvényről, amelyet Sólyom László küldött vissza megfontolásra a parlamentnek. Majdnem 360 ezer aláírást gyűjtöttek össze eddig a TB Mentők az egészségbiztosítási privatizáció megakadályozására vonatkozó népszavazásért. A Fidesz által kezdeményezett törvényt megerősítő népszavazásról is dönt ma a parlament, ezt a kormánypárti többség várhatóan leszavazza, ugyanakkor a TB Mentők akciója nyomán ősszel újabb referendumot írhatnak ki.

2008. 02. 20. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A szükséges 200 ezernél jóval több, 359 ezer aláírást gyűjtött össze eddig az Albert házaspár által kezdeményezett egészségbiztosítási privatizáció megakadályozására irányuló népszavazás kiírásához a TB Mentők csoportosulás. A Liga szakszervezetek, az Egészségügyben és Szociális Ágazatban Dolgozók Demokratikus Szakszervezete (EDDSZ), a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetsége (Magosz), a Védegylet, a Humanista Mozgalom és más civil szervezetek tegnap még utoljára felszólították a kormánypárti politikusokat, különösen a szocialista frakció tagjait, hogy gondolják végig, mit tesznek, milyenek lesznek a példátlan szakmai és társadalmi ellenállás ellenére megalkotott egészségbiztosítási törvény következményei.
Eközben szombaton biztonsági emberek kíséretében, idő előtt távozott a XVI. kerület szocialista képviselője az egészségbiztosításról tartott lakossági fórumról. Vidorné Szabó Györgyi a szavazói helyett inkább pártját választja ma a parlamentben – bár azt elismerte, hogy az egészségbiztosítási törvény nem igazán jó, mégis megszavazza. A szocialista képviselő hallgatóságát a reform szükségességéről győzködte, majd miután árulónak nevezték, és kifütyülték, halaszthatatlan programjára hivatkozva elhagyta a fórumot.
A köztársasági elnök által visszaküldött jogszabályhoz 12 módosító indítványt nyújtottak be a szocialisták, s Karsai József kivételével – Farkas Imre kérte még a szavazástól való távolmaradásának engedélyezését az MSZP-frakciótól, amit végül nem kapott meg – várhatóan az összes kormánypárti honatya ismét megszavazza az egészségügyi rendszert üzleti alapúvá tévő törvényt. Szintén ma dönt a Ház a Fidesz törvénymegerősítő népszavazási javaslatáról, amelynek elfogadása esetén nem kellene várni őszig az Albert házaspár referendumkezdeményezésének kiírásáig, hanem március 9-én már a szavazólapokon lehetne a több-biztosítós rendszerről szóló kérdés. A kormánypárti többség azonban ezt sem támogatja, így minden valószínűséggel leszavazzák az indítványt.
A legnagyobb ellenzéki párt szerint a tizenkét szocialista módosító javaslat nem változtat érdemben a jogszabályon. Pesti Imre fideszes szakpolitikus szerint az, hogy a koalíció megfontolta Sólyom László köztársasági elnök intelmeit, nem tükröződik a módosító javaslatokban. Hozzátette, a törvény ismételt megszavazása ellen szól az is, hogy a koalíció társadalmi és érdemi vita nélkül, háttéralkukkal alkotta meg a törvényt úgy, ahogy a „szicíliai nagycsaládok alkudoznak”. – Ez egy gátlástalan politikai alku következménye, mivel az SZDSZ megzsarolta a szocialistákat, hogy ha nem szavazzák meg elképzeléseiket, akkor kilépnek a koalícióból – emlékeztetett Pesti.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.