Horváth Ágnes egészségügyi miniszter tegnap kijelentette: a házi gyermekorvosoknak adott vizitdíj-kompenzáció szétosztása a többi háziorvos között látszik az egyetlen lehetséges járható útnak, most a házi gyermekorvosoknak kell szolidárisnak lenniük. – Több forrás három lehetséges módon érhető el – tette hozzá –: ez a járulékemelés, az Egészségbiztosítási Alapon belül történő átcsoportosítás és a lakossági önrész fizetése. A kormány a járulékemeléssel nem ért egyet, az önrészfizetést a lakosság többsége népszavazáson utasította el, így az egyetlen lehetséges megoldás az alapon belüli forrásátcsoportosítás.
A Magyar Orvosi Kamara (MOK) elnöke, Éger István szerint az egyik szakmai szervezet sem támogatja ezt az elképzelést, feszültséget okozna ugyanis az orvosok között, ráadásul olyan kis összeget – körülbelül harmincezer forintot – jelentene egy-egy praxisnak, hogy az nem oldaná meg működési nehézségeiket. Éger hangsúlyozta: az egészségügyi tárca vezetőinek kitartó küzdelmet kellene folytatniuk a kormánynál annak érdekében, hogy külső forrást találjanak a kieső bevételek pótlására.
A Házi Gyermekorvosok Országos Egyesülete is tiltakozik a minisztérium terve miatt. Úgy látják ugyanis, hogy a korábban vizitdíj-kompenzációként kapott juttatás beépült a havi finanszírozásukba, és miután a népszavazás nem érinthette a büdzsében lévő tételeket, így ennek eltörléséről sem mondhattak véleményt a szavazók 9-én.
Horváth Ágnes tegnap közölte azt is: bírságra számíthatnak azok a kórházak és szakrendelők, amelyek már nem szednek vizitdíjat. A miniszter úgy fogalmazott, hogy mindenkit jogkövető magatartásra szeretne felszólítani, hiszen az Országgyűlés hétfőn csak április elsejétől törölte el a vizitdíjat és a kórházi napidíjat.
Agyhalottnak, Soros-ügynöknek nevezi saját EP-képviselőit Magyar Péter - itt az újabb hangfelvétel!