A manökenek iskolájára van pénz

Miközben pénzhiányra hivatkozva 19 középiskolát zárt be a 2007/2008-as tanévtől a fővárosi önkormányzat, közel félmilliárd forintot fordít a Modell Divatiskola új székhelyének kialakítására. A leendő modelleknek luxushelyük lesz, a budapesti Pedagógus- és Nővérszállót azonban bezárják.

2008. 03. 27. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Úgy tűnik, a fővárosi önkormányzatnak a korábbi nyilatkozatokkal ellentétben van pénze fejlesztésre, ám a milliárdokat nem a nagy múltú, magas színvonalú iskolák megtartására, hanem enyhén szólva is kétes értékű oktatási formákra fordítják.
Czuk Dóra, a Főpolgármesteri Hivatal sajtófőnöke tegnap bejelentette: a korábban megítélt 434 millió forinton túlmenően további
35 millió forintot javasol a főpolgármesteri kabinet a Modell Divatiskola új székhelyének kialakításához. A sajtófőnök az újabb milliók kifizetését azzal indokolta, hogy a modellképző vadonatúj épületének kivitelezése során a feltárt födém és a liftakna előre nem látható statikai megerősítést igényelt, és az intézmény textil-, ruha- és bőripari profiljára tekintettel szigorítani kellett a nyílászárók kialakítását is.
Czuk közölte azt is, hogy a főpolgármesteri kabinet támogatta annak a javaslatnak a közgyűlés elé terjesztését, amellyel a fővárosi Pedagógus- és Nővérszállót átadnák a szociális ágazatnak. Horváth Csaba (MSZP) főpolgármester-helyettes ezt azzal magyarázta, hogy az elmúlt fél évben 80 százalékról 38 százalékra csökkent a szálló kihasználtsága. Szerinte ezt az is mutatja, hogy Budapesten megszűnt a pedagógushiány.
Emlékezetes: a fővárosi önkormányzat tavaly márciusban döntött arról, hogy 2007 nyarától takarékossági okokból bezár tizenkilenc nagy múltú középiskolát. Ennek következtében 619 álláshely szűnt meg. Az összesen 36 iskolát érintő intézmény-összevonást a fővárosi önkormányzat szocialista–szabad demokrata többsége azzal indokolta, hogy az 2007-ben mintegy egymilliárd forintos, 2008-ban pedig mintegy hárommilliárd forintos megtakarítást eredményez.
Több iskola esetében – például a Kolos Richárd és a Fényes Elek középiskoláknál – erős a gyanú, hogy ingatlanspekuláció áldozataivá váltak, hiszen kihasználtságuk és színvonaluk megfelelő volt, viszont a budai Móricz Zsigmond körtér mellett, tervezett fejlesztések helyén áll az épületük.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.