Helyes volt a döntés az emberéletben és vagyonban megfizetett magas ár ellenére, hogy eltávolítjuk Szaddám Huszein akkori diktátort Irak éléről – mondta George Bush évfordulós beszédében a Pentagonban. Az amerikai elnök kifejtette, hogy bevált az arab országban dúló erőszak megfékezését célzó egy évvel ezelőtti intézkedés, amellyel megemelték az Irakban harcoló csapatok létszámát. Elmondta, a következő feladat az elért eredmények megszilárdítása, vagy az erőszak újra fellángolhat, és Irak „káoszba süllyedhet”.
A kincstári optimizmussal egyértelműen szembehelyezkedik az a nyolc befolyásos amerikai személyiség, aki az International Herald Tribune felkérésére elemezte az öt év alatt kialakult iraki helyzetet. Richard Perle, a háború egykori fő propagátora szerint a háborút megindítani jó döntés volt, a megszállást azonban rosszul hajtották végre. „Ahelyett, hogy az irakiaknak átadtuk volna a hatalmat, egy roszszul felépített megszállásba kezdtünk, amelynek következtében elindult az ellenállási mozgalom. Alábecsültem a kormány azon képességét, hogy mindent összezavarjon” – sorolta a hibákat Perle.
Paul Bremer az öt évvel ezelőtti döntést szintén helyesnek tartja, ám hozzáteszi, túl kevés katonával és úgyszólván tervek nélkül kezdték meg az ország megszállását. Határozottan bírálta saját magát és a kormány döntéseit Kenneth Pollack. A háború elindításában kulcsszerepet játszó tanácsadó szerint mindegy, hogy milyen nemes célból kezdték el a megszállást, ha annak következtében egy olyan polgárháború indult el, amely „összehasonlíthatatlanul rosszabb körülményeket teremtett, mint bármikor volt a diktátor idejében”.
Orbán Viktor bejelentést tett a kereskedelmi kamarával való együttműködésről