Sok nyilvánvaló különbségük ellenére a jelenlegi iráni rezsimet leginkább a nácikhoz és Hitlerhez tudnám hasonlítani – közölte Juvál Stejnic, utalva arra, hogy az 1930-as években egyedül Churchill ismerte fel a német nemzetiszocialisták jelentette veszélyt. Az izraeli knesszet külügyi bizottságának likudos tagja szerint mostani útjuk során „fel akarják ébreszteni” Európát, hogy lássák meg Iránban a fenyegetést. Szerinte az iráni elnök és annak elődei nyíltan beszéltek „iszlám hegemóniáról nem csupán a Közel-Keleten, de az egész világon”.
Stejnic szerint az irániak készen állnak arra is, hogy a saját népük millióit feláldozzák az általuk kirobbantott nukleáris háború során. Elutasította az elképzelést, hogy az iráni legfelső vezető, Ali Hamenei ajatollah által kiadott, a nukleáris fegyverkezést tiltó vallási határozat miatt okafogyott az aggodalmuk. „Az nem számít. Mi tudjuk az igazságot, hiszen bizonyítékaink vannak” – mondta Stejnic. Szerinte az ő álláspontjuk igazát bizonyítja, hogy az irániak óriási pénzeket öltek bele nukleáris fejlesztő központjukba, amelyet a föld alá helyeztek, nyilván azért, mert ott katonai jellegű terveket hajtanak végre. Az araki nehézvizes reaktor – amelynek értékét öt-hét milliárd dollárra becsülte – úgyszintén az irániak bűnösségét bizonyítja az ő szemében, mivel ilyen komoly összeget szerinte nem fizetnek ki csupán polgári célú kutatások érdekében. A Teherán által megszerzett vagy kifejlesztett hordozórakéták is a nukleáris csapásmérést szolgálják Stejnic szerint, mivel egy „ezer kilométernél nagyobb hatótávolságú eszköz túl drága ahhoz, hogy azt hagyományos robbanófejjel szereljék fel”.
A politikus szerint az országok nagy része már felismerte az iráni fenyegetés súlyosságát, így gazdasági szankciókat vezetnek be a perzsa állammal szemben. Megemlítette az Egyesült Államok törekvéseit és a számos uniós tagország hasonló lépéseit, egyúttal megemlítve, hogy izraeli politikusok Ausztriában is tárgyalnak, amelynek hozzáállása „több mint kiábrándító” az OMV olajvállalat iráni befektetései miatt. Stejnic ugyanakkor pozitív példaként említette Líbiát és Észak-Koreát, amelyek egykor szintén fenyegetést jelentettek, ám mára konszolidálódott a helyzetük. „Ezt az utat követheti Irán is, ha a világ, de legalábbis a Nyugat összefog” – vélte az izraeli politikus.
Vele összhangban ítélte el Iránt az izraeli knesszet patkójának túloldalán helyet foglaló Danni Jatom. A munkapárti képviselő, a Moszad izraeli titkosszolgálat egykori vezetője szerint „Irán a legszélsőségesebb állam a földkerekségen, ahonnan minden gonoszság származik”. A Gázai övezet helyzetével kapcsolatban rámutatott, Izrael mossa kezeit az ott uralkodó állapotok kapcsán, hiszen két évvel ezelőtt a katonáik és telepeseik elhagyták a területet. „Teljes mértékben visszautasítom a Hamász álláspontját, miszerint amíg Izrael nem hagyja el Júdeát és Szamáriát (Ciszjordániát – a szerk.), addig folytatja a háborút. De hát semmi fizikai kapcsolat nincs a Gázai övezet és a Jordán nyugati partján fekvő terület között!” – fejezte ki értetlenségét Jatom. Katonaként azt a véleményt képviselte, hogy egy nagyszabású szárazföldi akció nem járna eredménnyel, ehelyett folyamatos nyomás alatt kell tartani a Hamászt, a jelenlegi támadásokat fokozni, hogy az ellenséges harcosoknak ne legyen nyugtuk egy pillanatra sem. Jatom szerint azt az érzést kell kelteniük a Hamász fegyvereseiben, hogy „bárhol és bármikor elkaphatjuk őket”.
Az izraeli hadseregből tábornokként nyugdíjba vonult politikus emellett a „különleges akciók”, közkeletű nevén a célzott gyilkosságok végrehajtását szorgalmazta, különös tekintettel a Hamász vezetőire. Emlékezetes, néhány hete Damaszkuszban bombamerényletben meghalt Imad Mugnije körözött Hezbollah-vezető, az akcióért pedig a libanoni gerillacsoport Izraelt tette felelőssé. Danni Jatom akkor azt közölte, hazájának semmi köze a merénylethez. Az al-Dzserida című kuvaiti lap szerint viszont egyértelműen Izrael ölte meg Mugnijét, és elképzelhető, hogy mostantól kezdve több célzott gyilkosság fog történni, amelynek végén akár az iráni Forradalmi Gárda vezetője is célpont lehet. Lapunk ezt firtató kérdésére Danni Jatom csak annyit felelt: „Erről a kuvaitiakat kell megkérdezni.”
Orbán Viktor bejelentést tett a kereskedelmi kamarával való együttműködésről