A legnagyobb ellenzéki párt elnöke szerint az általa, Semjén Zsolt, Mikola István és Nagy Kálmán által jegyzett törvényjavaslat egyrészt hatályon kívül helyezi az eddigi intézkedéseket, vagyis viszszaállítja a február 18. előtti állapotokat, másrészt pedig megelőzi azokat a lépéseket, amelyeket a jogszabály értelmében a következő háromnegyed évben kellene megtenni. – A kormánypártok a társadalmi és szakmai egyeztetés mellőzésével, a teljesen egyértelmű társadalmi tiltakozást és a köztársasági elnök ellenvetéseit egyaránt figyelmen kívül hagyva erőltették át a parlamenten az egészségbiztosítás privatizációjáról szóló törvényt – idézte fel a benyújtandó törvényjavaslat indoklását Orbán Viktor nemzetközi sajtótájékoztatón. Emlékeztetett, hogy őszre esedékes az Albert házaspár népszavazási kezdeményezése az egészségbiztosítás privatizációjának megakadályozására, így felesleges még egyszer bekövetkeznie mindannak, ami a március 9-i népszavazáson történt. A kormány 2006-ban rúgta fel az egészségügy fizetőssé tételéről és az egészségbiztosítás privatizációjáról szóló társadalmi szerződést, hiszen mindkettőt tagadta a választások előtt.
Orbán Viktor azt javasolja a kormányzó erőknek, hogy ha szerintük mégis szükség volna a profitérdekelt üzleti csoportok bevonására az egészségbiztosításnál, akkor ezt ne népszavazáson próbálják ki, hanem a 2010-es választások előtt írják be a választási programba, s a választópolgárok majd eldöntik, mi történjen. Arra a kérdésre, ha a kormány elutasítja a hatályon kívül helyezésre vonatkozó fideszes javaslatot, odaállnak-e az Albert házaspár kérdése mellé, Orbán azt mondta, a kezdeményezést civilek viszik, ezért a politikai pártoknak óvatosan kell viselkedniük. Ugyanakkor megkérdezik majd a civileket, hogy igényt tartanak-e az együttműködésükre, de nem akarják átvenni a kezdeményezőktől az ügygondnokságot.
Orbán Viktor kitért arra is, hogy fenntartja korábbi álláspontját, s a Fidesz hatalomra kerülése esetén visszaállítja a társadalmi szolidaritáson nyugvó eredeti egészségbiztosítási rendszert, amelyet azokkal a társaságokkal fizettetnek meg, amelyek részt vesznek a magánosításban.
Azzal kapcsolatban, hogy Horváth Ágnes megnövelte a többpénztáras egészségbiztosítás propagandaköltségeit, kifejtette: az egészségügyi miniszter régi kommunista reflexeket követ, ez Goebbelstől Sztálinig jól ismert nemzetközi know-how.
Orbán Viktor a vizitdíj, a kórházi napidíj és a tandíj miatt kieső összegek pótlása vonatkozásában azt közölte: ha a kormány elutasítja a Fidesz erre irányuló indítványait, akkor újra és újra javaslatokat tesznek majd. Az ellenzéki politikus szerint a kormány inkább kicsinyes bosszút akar állni a fölényes népszavazási győzelem miatt az embereken.
Az esetleges kormányváltást feszegető kérdésre a Fidesz elnöke azt válaszolta, hogy a hatalmi változáshoz nem egy tyúklépéssel, hanem hétmérföldes csizmányival kerültünk közelebb, ugyanis azt a politikát, amit a kabinet folytat, egyértelműen elutasították az emberek.
A Magyar Nemzet kérdésére Horn Gábor SZDSZ-es államtitkár Gyurcsány Ferencet a p…ba elküldő nyilatkozatáról Orbán Viktor úgy fogalmazott: erőteljes álláspont volt, de ahogy egy régi magyar közmondás is tartja: „borban az igazság”.
Gyermekpornográfia miatt tartóztattak le egy borsodi férfit