Lapzártáig 175 orvos és 1530 civil csatlakozott a vizitdíj megtartását szorgalmazó aláírásgyűjtéshez – olvasható a szervezők adataiból. Országszerte körülbelül 6800 háziorvos dolgozik.
Mint arról a Heti Válasz című lap ma megjelenő száma hírt ad: Komáromi Zoltán, aki a médiában a napokban a vizitdíjmegtartó aláírásgyűjtést népszerűsítette, valójában az Egészségügyi Minisztérium által kinevezett országos háziorvosi szakfelügyelő. A hetilap arról ír, hogy ez erkölcsi kérdéseket vet fel, hiszen Komáromi Zoltán azok között gyűjt aláírásokat, akik felett ellenőrzési jogköre van, sőt az ÁNTSZ tanácsadójaként akár szankcionálásra is javaslatot tehet.
Lapunk megkeresésére Komáromi Zoltán azt közölte, hogy a vizitdíj megtartása mellett, szigorúan magánemberként, független háziorvosként foglalt állást. Arra a kérdésre, kapott-e felkérést az Egészségügyi Minisztériumtól, hogy próbálja meggyőzni kollégáit, vagy gyakoroljon nyomást rájuk, azt válaszolta: nem, egyesek politikai okok miatt feltételezik ennek ellenkezőjét. Hangsúlyozta: amikor ebben a témában szerepel a médiában, mindig a magánorvosi névjegykártyáját adja át az újságírónak, nem a szakfelügyelőit. Komáromi Zoltán nem tartja etikátlannak ezt a szerepvállalást szakfelügyelőként. Szerinte belemagyarázás a két dolgot összemosni. – Megfelelően el tudom különíteni a szerepeket egymástól – tette hozzá. Leszögezte egyébként, nem ő kezdeményezte az aláírásgyűjtést. Kollégái keresték meg az akció ötletével, amihez ő is csatlakozott. Arra a kérdésre, miért ő nyilatkozik a témáról szinte minden sajtóorgánumban, úgy felelt: köztudomásúan jó a kapcsolata a sajtóval, sok újságíró ismeri, ezért őt keresték meg. Mint mondta, azért vállalta a nyilvános szereplést, hogy felrázza az embereket, mert meggyőződése, hogy a vizitdíj megszüntetése tönkretenné a háziorvosok jelentős részét. Komáromi Zoltán szerint nincs reális esély arra, hogy a kieső bevételt más forrásból pótolják, így pedig a kisebb praxisok ellehetetlenülnének, a nagyobbak pedig nem tudnák megfizetni az asszisztenciát. Fejlesztésekre pedig végképp nem lenne lehetőség, s csökkenne annak esélye is, hogy a megüresedő praxisokba fiatal orvosokat találjanak.
Megkérdeztük az Egészségügyi Minisztériumot, kérte-e Komáromi Zoltánt, hogy befolyását latba vetve gyakoroljon nyomást kollégáira a vizitdíj ügyében. A sajtóosztálytól azt a választ kaptuk: nem. Magyarországon 230 szakfelügyelő dolgozik, s nekik nincs szankcionálási joguk, tehát nem főnökük egyik orvosnak sem, hanem az ÁNTSZ tanácsadói – szögezték le.
Sokak szerint Komáromi Zoltán nem nevezhető politikától független személynek. Éger István orvoskamarai elnök megválasztásáig a Magyar Orvosi Kamara egyik alelnöke volt, a tagság rendkívüli küldöttgyűlésén azonban menesztették az akkori elnökkel együtt. Ennek hátterében az állt, hogy a kamarai tagság úgy ítélte meg, Komáromi lepaktált az akkori szocialista egészségügyi kormányzattal, mert noha a küldöttek elvetették a Csehák Judit nevével fémjelzett kórháztörvényt, az elnökség nem határolódott el a jogszabálytól.
Agyhalottnak, Soros-ügynöknek nevezi saját EP-képviselőit Magyar Péter - itt az újabb hangfelvétel!