Jack Cafferty az amerikai hírtelevízió Situation Room című műsorában azt mondta: megváltozott az Egyesült Államok Kínával fennálló kapcsolata. „Az utóbbi fél évszázadban alapjában véve mit sem változtak: ugyanaz a rakás tökfilkó és gengszter.” Egyúttal úgy vélte, Amerika „ólomfestékkel borított bóvlit és mérgezett állateledelt” importál Kínából. Csiang Jü külügyi szóvivő szerint ezzel az amerikai újságíró „súlyosan megsértette az újságírói etikát”, amelyet el fognak ítélni világszerte. A CNN válaszában leszögezte, hogy nem volt szándékukban megsérteni Kínát és a kínaiakat, a televízió pedig bocsánatot kér. Az amerikaiak ugyanakkor rámutattak, hogy Cafferty az évek során számos kormányra tett kritikus megjegyzéseket, köztük az Egyesült Államokéra is.
Ezzel egy időben kínai vezető politikai honlapokon megjelentek a súlyos bírálatok. A China Daily oldalán – közvetlenül a Nem lehet olyan mélyre süllyedni, mint a CNN című cikk felett – vezető hírként jelentették meg a Cafferty-botrányt. A cikk írója párhuzamot von a szerinte rasszista 66 éves újságíró kijelentései és aközött, hogy a hírtelevízió nemrég megvágott egy képet a tibeti tüntetések idején, más megvilágításba helyezve az ottani eseményeket. „Kínaiak tízmilliói odahaza és külföldön, főként a fiatalok, akik az internetet használják, most közösen lépnek fel. Határozottan kiállnak a kínai kormány mögött, s visszavágnak a tényeket elferdítő újságírónak egyetlen hatalmas kiáltással: Ne csináld!” – írja szerkesztőségi álláspontjában a befolyásos lap. Egy másik cikkben megemlítik, hogy a CNN tibeti botrányával kapcsolatban 1,14 millió aláírást gyűjtöttek a sina.com lapon. A kínai portálokon emellett CNN-, Amerika- és Európa-ellenes zenék jelentek meg.
Az Új Kína hírügynökség szerint a lakosság – felháborodva az olimpiai fáklyát ért párizsi támadásokon – bojkottot hirdetett francia termékekre. Az ezt vizsgáló felmérés kimutatta, hogy az internetezők 95,4 százaléka szerint ez kiváló ötlet. A kínai külügyi szóvivő pekingi sajtótájékoztatóján nem volt hajlandó elítélni a Franciaország elleni kampányt, és úgy vélte, hogy „ennek az egésznek megvan az oka”. Rámutatott, hogy Kína és Franciaország közös érdeke, hogy jó barátok maradjanak. Úgy vélte, a kínaiak nem fogadhatják el, hogy Párizs szóban támogatja a kétoldalú jó viszonyt, viszont „érthetetlen és elfogadhatatlan” események történnek időről időre.
Németország szintén a gyanúsan aktív kínai internetezők célkeresztjébe került. Tibet szellemi vezetője, a dalai láma ugyanis májusban újabb németországi látogatásra készül, őt pedig Angela Merkel német kancellár távollétében Norbert Lammert parlamenti elnök fogja fogadni. Peking tiltakozott a tervezett utazás ellen, Lammert azonban határozottan visszautasította a kínai tiltakozást.
Egymilliárd forintot, a bevallott összeg tízszeresét költhették el Magyar Péterék tavasszal