Nagyon boldog vagyok. Bebizonyosodott, hogy nem hiába dolgoztam annyit a hallgatókért, hiszen újra bizalmat szavaztak nekem. Most azonban nem lehet hátradőlni, mert az eddigi győzelmek ellenére folyamatosan küzdeni kell azért, hogy a következő évek is tandíjmentesek legyenek – kommentálta lapunknak újraválasztását a Hallgatói Önkormányzatok Országos Kongresszusának (HÖOK) elnöki posztjáért egyedüli jelöltként induló Miskolczi. A vezetőt óriási többséggel, 335 igen szavazattal – csupán 55 ellenvoks mellett – választották újra szombaton a gödöllői tisztújító közgyűlésen. Új mandátuma 2009. január 1-jétől 2010. december 31-ig szól. Miskolczi szerint a 72 felsőoktatási intézményből csupán két-három iskola hallgatói nem támogatták őt, közülük erőteljes ellenállást az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) hallgatói önkormányzata mutatott. Az ELTE hallgatói szerint Miskolczi nem jó vezető, mert regnálása alatt hárman is távoztak az elnökségből, és a közeljövőben újabb lemondások várhatók. A régi-új elnök nem tud újabb távozásokról, és szerinte a régi elnökségi tagok sem elsősorban személyi konfliktusok, hanem egyéb elfoglaltságaik miatt mentek el. Leszögezte ugyanakkor, hogy ő teljesítményorientált, rengeteget dolgozik a sikerért, és ezt várja el a többi vezetőségi tagtól is, hiszen csak így lehet komoly eredményeket elérni.
Miskolczi Norbert a tandíjat elutasító népszavazás győzelmét és a rektorok alternatív sarcolási javaslatának kudarcát nevezte az elmúlt év két legnagyobb sikerének. A következő években az a két legfontosabb feladat, hogy továbbra is megóvják a diákokat a felsőoktatás fizetőssé tételétől, és hogy megőrizzék a szervezet politikai függetlenségét. Az érdekvédő kijelentette: programjában kiemelten foglalkozik a hátrányos helyzetű diákok és a költségtérítéses hallgatók ügyeivel, akiknek képviseletével külön elnökségi tag foglalkozik majd. Miskolczi Norbert 2004–2006 között a HÖOK Budapesti Regionális Szövetségének elnöke volt, s 2007. január 1-jétől tölti be az országos szervezet elnöki posztját.
Korábban megírtuk: informá-cióink szerint az ősszel esedékes elnökválasztást azért hozták előre, mert a hallgatókra egyre nagyobb politikai nyomás nehezedett. A kormány nem szívesen látja továbbra is az elnöki székben Miskolczit, aki tavaly több ezer fős diáktüntetéseket szervezett a tandíj és az oktatási miniszter ellen, majd fellépett a rektorok által kidolgozott újabb „sarc”-javaslat ellen. A hallgatók azért is hozták a vártnál korábbra a választást, mert attól tartottak, ha bizonyos pártoknak van elég idejük, akkor az őszi választáson politikailag elkötelezett elnökjelöltet indítanak Miskolczi ellen.
A betegek szeme láttára kellett újraéleszteni egy nőt a kecskeméti rendelőintézetben