Hivatali visszaélés bűncselekménye miatt gyanúsítottként hallgatta ki a napokban a Székesfehérvári Nyomozó Ügyészség Benedek Fülöpöt, a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium volt szakállamtitkárát – értesült a Magyar Nemzet. Úgy tudjuk, a bűncselekmény egy korrupciógyanús pákozdi földügylethez köthető. Lapunk információját Juhász András, a Fejér Megyei Főügyészség vezetője megerősítette. A főügyész tájékoztatása szerint valóban egy pákozdi ingatlanügylettel összefüggésben, a Székesfehérvári Nyomozó Ügyészség hivatali viszszaélés gyanújával folytat büntetőeljárást, amelynek Benedek Fülöp mellett más gyanúsítottjai is vannak. Juhász András mára ígért részletesebb tájékoztatást lapunknak a nyomozásról, így például arról is, hogy a gyanú tárgyává tett bűncselekményt mikor kö-vették el. Benedek Fülöpöt a második Gyurcsány-kormány hivatalba lépése után, 2006. július 1-jén nevezték ki szakállamtitkárnak, ahonnan idén átültették a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt. földügyekért felelős vezérigazgató-helyettesi posztjára.
*
Egyelőre ugyanis kérdéses, hogy még szakállamtitkári időszakában, 2006–2007-ben, vagy már az MNV vezérigazgató-helyetteseként, idén keveredett a bűncselekménygyanús ügyletbe Benedek Fülöp.
Száraz Gábor, az MNV Zrt. szóvivője elmondta: lapunktól értesült a büntetőügyről és a cég vezérigazgató-helyettesének állítólagos meggyanúsításáról, így a hírt sem megerősíteni, sem cáfolni nem tudja. Kérdésünkre elmondta: az MNV más vezetőihez hasonlóan Benedek Fülöp is átesett a C típusú nemzetbiztonsági átvilágításon, és ha valamit nem találtak volna nála rendben, nem tölthetné be jelenlegi pozícióját. A szóvivő hozzátette: az átvilágítottnak jelentenie kell, ha olyan körülmény adódik, amelyet az átvilágítás során is vizsgáltak. Arra a kérdésre, hogy Benedek tájékoztatta-e az átvilágítókat, illetve az MNV vezérigazgatóját az ellene folyó büntetőeljárásról, Száraz Gábor nem tudott válaszolni.
Benedek Fülöp neve egy másik korrupciógyanús földügylet kapcsán is fölvetődött. Amint azt korábban megírtuk, 2006-ban Újfehértón egy több száz hektáros állami termőföld eladására kiírt pályázatot vélhetőleg politikai nyomásra minősített érvénytelennek a Nemzeti Földalapkezelő Szervezet, holott az elővásárlási joggal rendelkező gazdák a többi pályázónál magasabb árajánlattal nyertek, és már a szerződések előkészítése is megkezdődött.
Botrányos viselkedése miatt több mint 14 millióra büntették Gyurcsányt