Hiába tartotta aggályosnak a Nemzeti Gyászpark 298-as és 301-es parcelláiban található emléktáblák tervbe vett levételét a Történelmi Igazságtétel Bizottság (TIB), ma reggel 8 órakor mégis leszedik azokat. Erről a Boross Péter (MDF) által vezetett Nemzeti Emlékhely és Kegyeleti Bizottság, illetve a Szabadságharcosokért Közalapítvány intézkedett egy általa fölkért történészbizottság jelentésére hivatkozva. (A Szabadságharcosokért Közalapítvány az idén 100 millió forintos állami támogatást kap a rendészeti minisztériumtól.) A történészek szerint a felvésett nevek 35-40 százaléka nem méltó az utókor tiszteletére, mert közöttük köztörvényes bűnözők és háborús bűnösök is akadnak. Bár a döntést állítólag az „érintett volt politikai üldözött szervezetekkel egyeztetve” hozták meg, az elképzelés mégsem aratott osztatlan sikert.
Regéczy-Nagy László, a TIB elnöke például azt nyilatkozta: nem szabad elhamarkodni az emléktáblák levételét, mert ezzel ötvenhatosok emléke is sérülhet. Úgy vélte, így olyan emberek neve is lekerül onnan, akiket tisztelet illet. Rámutatott: bár jó eséllyel vannak a névsorban köztörvényes bűnöket elkövetők, nem szabad elfelejteni, hogy sokakat ilyen címszó alatt ítéltek el, holott szabadságharcosok voltak.
Rácz Sándor, az '56-os Nagy-Budapesti Központi Munkástanács elnöke is tiltakozik az emléktáblák levétele ellen. Lapunknak úgy fogalmazott: az élőknek nincs joguk döntéseket hozni a holtak felett, és a temetők nem válhatnak a kétszínű politikai játszmák, a tudós köntösbe bújtatott történelemhamisítás áldozataivá. Másként látja a Politikai Elítéltek Közössége (PEK), amely éppen az emléktáblák eltávolítását szorgalmazta. Fehérváry István elnök közölte: elfogadhatatlan, hogy a névtáblákra illetéktelenül is felkerültek bizonyos nevek.
Társasházi lakás ég Budapesten