Mint minden amerikai elnökválasztási kampány során, az arab országok lakói most is azt latolgatják, vajon az új kurzus mit hoz nekik: reménykedjenek, vagy ne. Minthogy John McCaintől az arabok legnagyobb része George Bush politikájának folytatását várja, bizalmukat elsősorban Barack Obamába vetették. Joe Biden alelnökjelöltté való kinevezése azonban elgondolkodtatta a bizakodókat. Biden ugyanis nyíltan Izrael-párti, ráadásul külpolitikai szakember, aki nyilvánvalóan meg fogja határozni Obama lépéseit az arabokkal kapcsolatban, ha a demokrataelnök-jelölt győzni tud.
A bizakodók azonban úgy látják, Obama nem háborúpárti ember – ellentétben a veterán katona John McCainnel –, s mégiscsak nagyobb szava van, mint alelnökének, ráadásul a kisebbik rossz mégiscsak a kenyai származású politikus. Ráadásul azt pozitív üzenetnek is fel lehet fogni, hogy szándékosan egy külpolitikust választott az alelnöki pozícióra, ezzel jelezve szándékát, foglalkozni akar a nagyvilág ügyeivel.
Több iraki politikus aggodalmát fejezte ki az alelnöki jelölés kapcsán, hiszen Biden támogatja Irak felosztását a vallási csoportok között, Irán egyik lapja, az al-Vefak pedig azt írta, senki sem lehet rosszabb George Bushnál, így voltaképp mindegy, hogy McCain vagy Obama győz, vagy hogy Obama milyen külpolitikai ösvényen fog elindulni. A kampány során Obama kijelentette, hogy nem ért egyet a Bush-kormányzat számos külpolitikai törekvésével, s ha őt választják meg elnöknek, egy nagy fórumon vesz részt – amely lehet akár a kairói al-Azhar mecset, Szaúd-Arábia, az iszlám szülőföldje vagy a 65 országot tömörítő Iszlám Konferencia Szervezetének gyűlése –, ahol kijelenti, Amerika nem áll harcban az iszlámmal. Izraeli lapok többször is aggódva írtak Obamáról, aki arabpárti hozzáállásával Izrael ellen fog politizálni elnökként.
Napi balfék: Itt van Magyar Péter üzenete a nézőknek!