Soha nem adott még ki ilyen figyelmeztetést a Sin Bét történelme során, ráadásul a megfogalmazott aggodalmak Izrael politikai döntéseit is kritizálják. A szolgálat szerint a palesztinok elleni lépések némelyike kontraproduktív, így például a kelet-jeruzsálemi terrorakciók elkövetői korábban ciszjordániai vagy gázai utasításokat követtek, mára – a Sin Bét szerint az izraeli elválasztó fal eredményeképp – maguk szervezik a támadásokat. A zsidó újév ünnepén magas készültségbe helyezték a biztonsági szolgálatokat Izraelben. A Sin Bét korábban mindig a leghatározottabb büntetőakciók pártján állt, ezért is meglepő a katonai-politikai felelősséget felvető jelentés.
A Sin Bét ugyancsak aggódik a radikális zsidó telepesek által elkövetett merényletek miatt. Mint a múlt héten kiderült, a telepesek már nem csupán a palesztinok ellen lépnek fel erőszakkal, de az őket bíráló zsidók életére is törnek. Zeév Sternhell, a jeruzsálemi Héber Egyetem professzora könynyebben megsérült, mikor felrobbant házának kapujánál egy csőbomba, amelyet valószínűleg ilyen zsidó szélsőségesek tettek oda. Sternhell ismert közéleti szereplő Izraelben, aki a Békét Most! szervezet tagja, és rendszeresen ostorozza a telepeseket és az izraeli telepespolitikát. Ehud Olmert miniszterelnök szerint ez az eset alááshatja az izraeli demokráciát. A merénylet helyszínén talált szórólapok szerint valaki egymillió sékelt ajánlott fel bármely befolyásos békepárti vezető megöléséért.
Jichák Rabin izraeli miniszterelnök 1995-ös meggyilkolása – amelyet Jigál Amir zsidó aktivista hajtott végre – óta többször is riasztó jelenségekkel szembesültek az izraeliek a fiatalság radikalizálódása terén. Nemrégiben egyöntetűen tapsviharban törtek ki a Goláni Brigádok izraeli katonai elitalakulat tagjai a nekik bemutatott, Izrael történetéről szóló film azon részénél, amikor Rabint lelőtték. Jigál Amir ugyanis egy időben a Golani Brigádok tagja volt.
A távozó, ám ügyvivőként még mindig dolgozó Olmert bejelentette, ha békét akarnak kötni a palesztinokkal, akkor el kell hagyniuk Ciszjordánia legnagyobb részét, valamint a Golán-fennsíkot. Elemzők szerint viszont a politikus könnyen beszél, szavainak már nincs súlya. Annál fontosabb Benjamin Netanjahu, a jelenleg legnépszerűbb párt, a Likud vezetőjének nyilatkozata, aki közölte, ha ő lesz a miniszterelnök, tovább folytatja majd a telepek fejlesztését Ciszjordániában.
Orbán Viktor: Régi és kínzó adósságát teljesítette Magyarország