Hu Csin-tao (Hu Jintao) kínai elnök a pakisztáni vezetőnek ötéves kereskedelmi programot és egyéb együttműködési lehetőségeket ajánlott, a határ menti árucsere fejlesztését. Zardari úgy vélte, egyebek mellett különösen nagy lehetőségek rejlenek infrastrukturális, szállítási, környezetvédelmi és pénzügyi téren. A kapcsolatok javítását tervezik kulturális, oktatási és egészségügyi területen is, főleg azért, mert a pakisztáni elnök természetesen megtette a kötelező tiszteletkört Hu Csin-taónak, s megerősítette országa eltökéltségét az egy Kína elv mellett. Az aláírt szerződések alapján a két ország kapcsolata az eddiginél nagyságrendekkel szorosabb lesz – az évi hétmilliárd dolláros kereskedelmi egyenleget 2011-re 15 milliárdra akarják emelni –, amely politikai téren is megjelenik.
A pontos részleteket nem adták közre, így azt sem tudni, vajon szó esett-e a lehetséges nukleáris együttműködésről a két elnök között. Elemzők szerint logikus lépés lenne, ha a két atomfegyverrel rendelkező ázsiai ország segítené egymást, annak ellenére, hogy Pakisztán nem írta alá az atomsorompó-egyezményt. Nemrégiben az Egyesült Államok az említett szerződést szintén nem szignáló Indiával kötött nukleáris együttműködési megállapodást, ám Pakisztán ilyen irányú kérését elutasította. Iszlámábád és Peking egyaránt aggodalommal és bizalmatlansággal figyeli India felemelkedését és a „harmadik világ” egykori zászlóshajójának egyre szorosabb amerikai kapcsolatait.
Kína számára az Egyesült Államok óriási felvevőpiac és diplomáciai rivális, Pakisztán esetében viszont stratégiai szövetséges. Washingtonnak szüksége van Pakisztánra az afganisztáni hadműveletek és a terrorizmus elleni háború miatt, ám Iszlámábád ura már nem Pervez Musarraf tábornok, s a szövetségesek viszonya is sokat romlott 2001 óta. A pakisztáni tálibok tegnap bejelentették, feltételek nélküli tárgyalást hajlandók folytatni a fegyvernyugvásról a pakisztáni kormánnyal, csak ahhoz ragaszkodnak, hogy a külföldi katonák – tehát az amerikaiak – távozzanak az országból.
Magyar Péter a nők elleni erőszak napját alapította meg