Tegnap a Magyar Nemzet megkereste a civil életében pálinkafőzéssel és -kereskedelemmel foglalkozó politikust, hogy visszaadja-e listáról szerzett mandátumát a Fidesznek. Császár Antal nemmel válaszolt, mondván, hogy ő a kis- és középvállalkozókat akarja képviselni az Országházban, s ezt a feladatát független képviselőként is el tudja látni. Szerinte ugyanis a Fidesz szegte meg azt a megállapodást, amelyet 2006-ban a Vállalkozók Pártjával (VP) kötött. Császár azt állította, a VP nem jutott hozzá a legnagyobb ellenzéki pártot megillető állami támogatás hat százalékához, nem kapott elég interpellációs lehetőséget, és törvényjavaslatokat sem tudott benyújtani. Arra a kérdésünkre, hogy a költségvetésre miképpen szavaz majd, először azt válaszolta, hogy tartja magát a szövetségi megállapodáshoz, és a Fidesszel együtt nemmel voksol, később azonban a független honatya azt válaszolta: ha a kis- és középvállalkozókat optimális helyzetbe hozná a büdzsé, akkor meggondolja, hogy támogassa esetleg.
A Vállalkozók Pártja színeiben egyébként országos szinten 140-150 képviselő szerzett mandátumot főképp megyei és települési önkormányzatokban, ám hárman az Országgyűlésben is. Velük kapcsolatban Császár azt mondta, minden bizonnyal arra szólítja fel őket a közeljövőben a Vállalkozók Pártja Egyesület elnökségével együtt, hogy lépjenek ki a Fidesz-frakcióból, s folytassák tovább függetlenként a munkájukat. A parlamentben helyet foglaló párttársa, Rácz István ugyanakkor lapunkkal már tegnap azt tudatta, hogy szó sem lehet erről, marad a Fidesz-frakcióban, nincs szándékában a függetlenek közé ülni. Szatmáry Kristóf – aki szintén a VP-t képviseli a legnagyobb ellenzéki pártban – pedig egyenesen arról beszélt, hogy Császár Antalt kilóra megvette a másik oldal, egy sértett ember magányos akciójáról van szó csupán. A Vállalkozók Pártja Egyesület elnöksége egyébként tegnap felszólította Császárt, hogy mondjon le parlamenti mandátumáról. Közölték: Császár kilépését előzetesen nem egyeztette a szervezet országos választmányával és elnökségével. – Olyan morálisan kifogásolható magánakcióról van szó, amely szembemegy a szövetség által kapott mandátummal és az általa képviselt politikai erőnek bizalmat szavazó választópolgárok akaratával – hangsúlyozták.
A Vállalkozók Pártja története egyébként meglehetősen szövevényes és kisszerű az évek óta folyó belharcok miatt. Az ítélőtábla augusztusban helyezte vissza a párt élére a bíróság szerint korábban jogtalanul leváltott Császárt. Mindeközben a párt kénytelen volt egyesület formájában működni, mivel két cikluson át nem állítottak önálló parlamenti képviselőjelölteket, így a függetlenek közé ülő képviselő most az egyesületet vezetheti. Ám a Fidesz nem ezzel a szervezettel, hanem a Vállalkozók Pártjával állapodott meg. A helyzetet tovább bonyolítja, hogy Herman István éppen a civakodások és a sok jóval nem kecsegtető hozadéka miatt 2007-ben megalapította a Magyar Vállalkozók és Munkaadók Pártját. Herman elmondása szerint az egykori Vállalkozók Pártja tagságának több mint 60 százaléka vándorolt át hozzájuk. Szerinte Császárnak ez utóbbiban sincs meg a többsége. Számára egyértelmű, hogy Császár a szocialisták markába került.
A Fidesz-frakcióból kilépett politikusnak egyébként 2006 nyarán a T. Ház felfüggesztette mentelmi jogát egy büntetőeljárás miatt, amelyben szeszfőzdei tevékenysége miatt vádolták meg adócsalással és magánokirat-hamisítással.
Császár már a harmadik fideszes, aki 2006 óta kilépett a legnagyobb ellenzéki párt képviselőcsoportjából, mivel hasonlóképpen döntött Tóth András és a botrányairól elhíresült Lengyel Zoltán is, aki már az MDF tízfős frakcióját erősíti a Független Kisgazda Nemzeti Egységpárt tagjaként.
Így alázza meg Magyar Péter rendszeresen a nőket - videó