Sokkal fontosabb dolga van mostanság az erre szakosodott testületnek, mint a nagykövetek kinevezése – mondta lapunknak Magyarics Tamás Amerika-szakértő. Szerinte most inkább miniszterek keresése folyik, s a nagykövetek esetleges cseréje csak ez után történhet. A cikkben szereplő három ember mindegyike magyar származású, Charles Gati mellett Annette Lantos Tillemann-Dicket, a néhai Tom Lantos lányát, valamint Kati Martont, Richard Holbrooke egykori boszniai főtárgyaló feleségét említette meg a szerző esélyesként. Magyarics szerint Lantos egyáltalán nem fontos résztvevője az amerikai politikai életnek, Marton pedig férje esetleges kormányzati szerepvállalása – amelyre nagy esély van – esetén biztosan elesne a lehetőségtől, ha az egyáltalán felmerülne.
Az Egyesült Államok eddig egyszer küldött hazánkba magyar származású nagykövetet, az 1983 és 1986 között itt állomásozó Nicholas Salgót, de úgy tudjuk, Washingtonban a nemzeti kötődés nagyon kevéssé számít a kinevezéseknél. Ennél jóval fontosabb az, hogy a jövendő nagykövet jó kapcsolatokat ápoljon a mindenkori magyar kormánnyal, s mivel Gati politikailag egyértelműen a jelenlegi kabinethez áll közel, kormányváltás esetén nehéz helyzetbe kerülnének az amerikaiak. A budapesti nagyköveti kinevezés emellett jutalomként is felfogható, amelyet olyan diplomata kaphat, aki sokat áldozott a demokrata elnökválasztási kampányra.
Gati az MTI szerint spekulációnak nevezte a neve megszellőztetését, Kati Marton pedig úgy vélte, nem ésszerű a nagyköveti poszttal kapcsolatos találgatás, amíg a külügyminiszter neve sem ismert.
Meglepő fordulatot tartogat az időjárás