December 10-én kezdődött a kivitelezési munkák átadás-átvétele, jelenleg a javításokat végzik. Várhatóan ezen a héten el is készülnek a szakemberek – tájékoztatta lapunkat Túri Péter, a Légimentő Kht. vezetője. Mint mondta: ezzel párhuzamosan megkezdődött a különféle engedélyek kiadása. Reményei szerint így még az idén felszállhat a bázisról az első mentőhelikopter. Szentes polgármesteri hivatala pesszimistább. Álláspontjuk szerint hiába készültek el a kivitelezési munkák, a hosszú engedélyeztetési folyamat miatt erről a területről minden bizonnyal már csak jövőre emelkedhet a levegőbe mentőhelikopter. A hivatal szerint a légügyi engedélyeket a térség fölött húzódó légifolyosó miatt hosszabb ideig tart beszerezni.
Túri Péter erre úgy reagált: az engedélyeztetést megfelelően előkészítették, így reméli, hogy a szükséges papírokat valóban mihamarabb kiállítják a hatóságok. Átmeneti megoldásként egyébként néhány hónapja a szolnoki le- és felszállót használták a légimentők, ez addig folyamatosan üzemel, amíg Szentest birtokba nem veszik.
Ismert: a szentesi bázis kialakítása hosszas huzavona után alig néhány hónappal ezelőtt kezdődött. Először amiatt volt vita a szakemberek között, hogy hová is építsék a légikikötőt. Hiába döntöttek a szakemberek Szentes mellett, az Egészségügyi Minisztérium Szeged mellett kardoskodott. Miután végre egyetértés alakult ki abban, hogy a legjobb megoldás Szentes, hosszú ideig nem érkezett meg a tárcától a fedezetigazolás a költségek biztosításáról. Az építkezés összesen nettó 88 millió forintba került. Megtudtuk azt is, hogy a szentesi bázis megfelel majd az európai elvárásoknak. A személyzet mellett a mentőhelikopter is megfelelő elhelyezést kap. Az országban itt lesz például másodikként – a balatonfüredi mellett – fűtött hangár.
Orbán Viktor: Ha szerda, akkor kormányülés - képek