Daniel Kurtzer egyébként nem a külügyminiszter, az Izrael által nagy örömmel üdvözölt Hillary Clinton alatt állna, hanem személyesen az elnöknek jelentene. Kurtzer valószínűleg meglehetősen szabadon dolgozhat majd, mivel a demokrata elnök közel-keleti politikáját többek között ő álmodta meg Dennis Ross-szal, a Clinton-éra béketárgyalójával és James Steinberggel együtt. A három férfi írta azt az előadást, amelyet Obama a kampány alatt előadott a nagy hatalmú lobbicsoport, az Amerikai Izraeli Közügyek Tanácsa előtt. Steinberg a Wall Street Journal szerint valószínűleg külügyminiszter-helyettes lesz. Kurtzer ugyan mélyen elkötelezett Izrael biztonsága ügyében, mégis többször tiltakozott a telepespolitika és a biztonsági fal nyomvonala ellen.
Nem sokkal azután, hogy Hillary Clintont hivatalosan is kijelölték külügyminiszternek, Ehud Olmert izraeli miniszterelnök leszögezte, Clinton a zsidó nép barátja, ezért örül a kinevezésnek.
Az is kiderült, hogy Obama nemzetbiztonsági főtanácsadója James Jones tábornok lesz. Korábban biztonsági kérdésekkel foglalkozott Ciszjordánia ügyében, meglátásairól pedig jelentést kellett készítenie, amely a jólértesültek szerint Izraellel szemben kritikus lett volna. Ez a jelentés azonban soha nem készült el. Jones támogatja az elképzelést, hogy az izraeli csapatok helyét NATO-békefenntartók foglalják el Ciszjordániában, amelyet Tel-Aviv hevesen ellenez.
Livni különvéleménye. „Egyáltalán nem vagyok megelégedve azzal, amit itt mondanak a palesztin gyerekekről”, mondta egyebek között Cipi Livni izraeli külügyminiszter az Európai Parlament külügyi bizottságában a „mediterrán párbeszéd” keretében, ahol ugyanakkor közölte: „zsidó telepek létesítése az 1967-ben elfoglalt területeken immár nem része az izraeli politikának.” (L. I.)
Sasvári Sándor megrázó vallomása: így tették tönkre a családját