A Csepel-sziget Általános Iskola, Szakiskola és Szakközépiskola a kormányzat által erőltetett integrált oktatás egyik fellegvára volt. Az iskola jó néhányszor nyert kisebb-nagyobb összegeket különböző minisztériumok által meghirdetett, európai uniós pályázatokon. Az intézménybe főként halmozottan hátrányos helyzetű, súlyos tanulási zavarokkal küzdő, de nem fogyatékkal élő diákok jártak. Az iskola liberális nevelési elveit jól jellemzi, hogy saját honlapján és az Adhat.hu adományozóknak készült weblapon is úgy hirdeti magát: nálunk azok a 16 évet betöltött fiatalok is rögtön a 9. osztályba kerülnek, akik nem fejezték be az általános iskolát. Ugyanitt az iskola vezetése azt is közzéteszi: tanulóik 70 százaléka roma származású. Célkitűzéseik között elsőként a halmozottan hátrányos helyzetű fiatalok szakképzését, illetve munkába állítását jelölik meg. A csepeli iskola megalakulása is megér néhány szót: 2006-ban az MSZP-s többségű csepeli képviselő-testület az egyik párttársuk vezette alapítványnak adta át az önkormányzati tulajdonban lévő Csete Balázs Általános Iskola, Gimnázium, Szakközépiskola és Szakiskola általános iskolai épületének fenntartói jogát.
Németh Szilárd fideszes frakcióvezető a fenntartói jog átadásakor azt mondta: a Csepel-sziget Humánerőforrás Fejlesztő és Foglalkoztatást Támogató Alapítvány kuratóriumi elnöke, Takács József (MSZP) önkormányzati képviselő, így a döntés etikailag megkérdőjelezhető. Rámutatott: a csaknem ezer négyzetméteres ingatlant az önkormányzat nevetséges áron, havi 50 ezer forintért adta bérbe az MSZP-s politikus alapítványának.
Információk szerint az iskolában többször is kitört a botrány kábítószer miatt. Nemegyszer jártak ott rendőrök is – többek szerint alvilági figurák és kábítószer-terjesztők kedvelt terepe volt. Takács József igazgató többször is feljelentést tett a rendőrkapitányságon, mert az iskola környékén kábítószert árultak. Podolák György, Csepel MSZP-s országgyűlési képviselője a Blikknek elismerte, hallott róla, hogy az érintett iskolában voltak drogügyek. A Hír TV információi szerint az intézményben kedden a diákok egy csoportja összeverekedett. A dulakodókat az igazgató választotta szét, amiért a verekedők egy része azzal fenyegette meg Takácsot, hogy végez vele. Az ilyen jellegű fenyegetés elképzelhetetlen egy normálisan működő iskolában.
Sasvári Sándor megrázó vallomása: így tették tönkre a családját