Egyre szörnyűbb lesz a helyzet, ahogy az idő múlik, ezért mindenkit arra kérek, hogy tegyen meg mindent a gázai humanitárius katasztrófa ellen, mondta a diplomata. Hozzátette, az egész világ kötelessége a mostani helyzetben segíteni, így a nemzetközi szervezeteknek lépniük kell, az ENSZ-szel az élen. „Nem szabad, hogy ártatlanok meggyilkolásával egyesek választási kampányt folytassanak” – mondta az iszlám köztársaság budapesti nagykövete, egyúttal feltétel nélküli, azonnali tűzszünet meghirdetésére szólított fel. Ezt követő lépésként humanitárius segélyek elindítását indítványozta a Gázai övezetbe, így enyhítve az ottani katasztrófát. Ali Reza Irvas szerint hazája nem tervezi, hogy az Izraelt támogató országok ellen olajblokádot hirdet, amelyről néhány napja cikkeztek az újságok. A diplomata rámutatott, Teherán célja a válság enyhítése, és nem a feszültségkeltés, ezért nem is szeretnék olyan lépésekre ragadtatni magukat, amelyek hosszú távon növelik a bajokat. „Nem akarunk politikai játszmákba belekeveredni” – szögezte le Ali Reza Irvas.
A diplomata megjegyezte, a nyugati hatalmak részéről nem lát olyan határozott lépéseket, amelyek a tűzszünet mielőbbi megkötésére irányulnának. Ehhez ugyanis szerinte Izraelre kellene nyomást gyakorolni, s nem tudnak eredményt elérni oly módon, hogy Szíriával vagy Iránnal tárgyalnak. „Izrael az összes protokolláris, tessék-lássék próbálkozást visszautasította, és nem hajlandó abbahagyni a háborút” – húzta alá a nagykövet. Elmondta, hazájának messze kevesebb lehetősége van bármilyen módon enyhíteni a háborús feszültséget, mint a nyugati országoknak. Úgy vélte, legfeljebb annyit tud tenni, hogy határozott hangon kinyilvánítja álláspontját az iszlám országokkal együtt.
A nagykövet szerint folynak tárgyalások több térségbeli országgal a gázai harcok kapcsán. Teherán erőfeszítéseket tesz, hogy nyissák meg a rafahi átkelőt Egyiptomból, így juttatva ki a sebesülteket és a menekülteket az övezetből. Az iráni Legfelsőbb Nemzetbiztonsági Tanács titkára, valamint a parlament elnöke is Damaszkuszban járt, ahol Szíriával egyeztetett a követendő lépésekről, tájékoztatott a diplomata. Úgy vélte, a mostani háború azt fogja eredményezni, hogy a térségben „bizonyos országok” elitje és lakossága közötti távolság tovább fog nőni. Épp azért, mert a nép látja, az ország vezetése nem támogatja az áldozatul esett gázaiakat, és ez az „említett országok kormányainak legitimitását is veszélybe sodorhatja adott esetben”.
Sasvári Sándor megrázó vallomása: így tették tönkre a családját