origo.hu
Tömegkarambol az M7-esen Székesfehérvárnál
Folyó gondok. Mivel Katar és Európa között nincs vezeték, az esetlegesen onnan megvásárolt gázt először cseppfolyósítani kell. Ehhez nagy nyomás és különböző segédanyagok kellenek, s le kell hűteni a gázt mínusz 161 Celsius-fokra. Ezt a folyadékot speciális tankhajón tudják elszállítani egy olyan terminálhoz, amely képes a folyadékot visszaalakítani gázzá, és vezetéken hazánkba szállítani. A tervek szerint 2014-re épülhet fel a horvátországi Krk szigetén egy ilyen állomás, a beruházásban katari tőke is lehet. (MN)
Magyarország energiaellátásának biztonsága szempontjából kiemelten fontos a diverzifikálás, az új lehetőségek, új források megtalálása. Magyarország egyoldalú energiafüggőségének enyhítése, a gazdasági együttműködés erősítése a fő célja Gyurcsány Ferenc január 20. és 22. közötti ománi és katari tárgyalásainak is – tájékoztatta lapunkat a Kormányszóvivői Iroda. Gyurcsány az MTI helyszíni beszámolója szerint Ománban Szajjed Fahd Bin Mahmúd asz-Szaid ügyvezető miniszterelnökkel folytatott tárgyalása után azt mondta: „Magyarország harmadik országokkal közösen tengeren szállított folyékony földgázt kíván beszerezni a térségből, és piacot próbál teremteni az öböl térségében a magyar mezőgazdasági termékek számára”. Tavaly áprilisban Orbán Viktor, a Fidesz elnöke tartott előadást Katarban, majd ezt követően tárgyalt a cseppfolyósított gáz esetleges Magyarországra szállításáról. Nyakó István, az MSZP szóvivője akkor arról beszélt, a Fidesz elnökének „luxuskiruccanása egyetlen magyar állampolgárnak sem hoz hasznot, mert a katari gáz összességében a mostaninál ötödével drágább lenne”. Egyébként 2007-ben Göncz Kinga külügyminiszter is járt Katarban, ahol Abdullah Bin Hamad Al-Attiya miniszterelnök-helyettes, ipari és energiaügyi miniszterrel tárgyalt, elsősorban energetikai együttműködésről.
A kormányfő Ománban a rossz emlékű iraki „olajat élelmiszerért” programhoz hasonló megnevezésű, „olajért, gázért élelmiszert program” megvalósítását tartotta elképzelhetőnek. Omán földgáztartalékai gyakorlatilag kimerültek, így Katarból importál, és megállapodást kötött Iránnal is egy ottani gázmező felkutatása ügyében. A szerződés értelmében a Kis-i földgázt Ománba szállítják, ott cseppfolyósítják, és azt a szultanátus adja el, így kerülve meg a Teheránt sújtó nemzetközi szankciókat. Cserébe Omán Irántól élelmiszert kap.
Tömegkarambol az M7-esen Székesfehérvárnál
Egyszerre két vonat szakított szét egy autót ez egyes vonalon
Házasság első látásra: máris megvan az új évad álompárja, elképesztő kommentek érkeztek
Olyat mondott Giorgia Meloni, ami kiveri majd a biztosítékot a liberális mainstreamnél
Angyalhoroszkóp: 3 csillagjegy különös üzenetet kap őrangyalától decemberben
Döbbenetes fordulat Brüsszelben: rájöttek, hogy a béke érdekében is lehet költekezni
Görögország a magyar csatár lábai előtt hever – Öt meccsen négy gól a termése, még a végén Marco Rossi is felfedezi
Dubaji csoki: Gábor, a házi pék megmutatta, hogyan készül
Újabb hanganyag: pénzügyi káosz a Tiszánál, Magyar két kézzel szórja a milliókat
Bolgár György nekiment Havas Henriknek, ezzel bizony Lakatos Márkot védi
Rácz Andriska, a szakértő
A románok kiakadtak a Hunyadi-sorozaton, történész tette helyre őket
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.