Egyelőre nem kérték Kuncze Gábor mentelmi jogának felfüggesztését, amelyet csak egy bíróság tehetne magánvádas feljelentés alapján hetek, hónapok múlva – közölte lapunkkal Géczi József Alajos, az Országgyűlés mentelmi bizottságának MSZP-s elnöke a volt SZDSZ-es pártelnök elhíresült, ciántablettás kijelentése kapcsán. Géczi emlékeztetett, a T. Ház hozzájárulása nélkül nem lehet megindítani az eljárást, s az eddigi gyakorlat szerint rágalmazás és becsületsértésekkel kapcsolatos ügyekben nem is ad ki senkit a parlament. Hozzátette ugyanakkor, hogy polgári per indítható egy országgyűlési képviselő ellen. Szerinte etikai vétségekről nem dönt a mentelmi bizottság, a becsületsértési ügyek megítéléséről pedig nem alakult ki eddig konszenzus.
Sarkady Ildikó jogász az InfoRádióban azt mondta: amikor Kuncze Gábor újságírói tevékenységet folytat, nem védi a mentelmi jog, hanem rá is az általános polgárjogi és büntetőjogi szabályok vonatkoznak, hiszen magának választotta ezt a szerepkört.
Cser-Palkovics András, az Országgyűlés mentelmi bizottságának fideszes tagja szerint sem mindegy a jogi megítélésnél, hogy egy képviselő a parlament plenáris ülésén vagy rádiós műsorvezetőként mond valamit.
Ismeretes, Kuncze Gábor SZDSZ-es képviselő múlt hét csütörtökön azt mondta a Klubrádióban az általa vezetett műsorban: „nagyon sok embert ismerek, akik összehasonlíthatatlanul jobban élnek mint 10-15 évvel ezelőtt, és olyan mély letargiában vannak ettől a rettenetes országtól meg helyzettől, hogy legszívesebben az ember tényleg ciántablettát osztogatna nekik, hogy jussanak már túl a problémájukon, ami természetesen nem megoldás”. A volt szabad demokrata pártelnök a felháborodás hatására elnézést kért, és rossznak minősítette mondatát.
Nemvárt fordulat jön az időjárásban, mutatjuk mire számíthat