Már nem a rendőrség nyomoz az oktatási tárcánál felmerült vesztegetési ügyben, hanem az ügyészségi nyomozók – közölték lapunk érdeklődésére a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) kommunikációs osztályán. Skoda Gabriella, az ügyészség szóvivője megerősítette az információt. Kérdésünkre közölte: az Oktatási és Kulturális Minisztérium feljelentése alapján a BRFK 2009. március 16-án rendelt el nyomozást ismeretlen személlyel szemben vesztegetés gyanúja miatt. Ezt követően megküldte az iratokat a Budapesti Nyomozó Ügyészségnek, mert a vezető beosztású hivatalos személy által elkövetett vesztegetés bűntette miatt az eljárás lefolytatására az ügyészség jogosult. A szóvivő szerint a nyomozati határidő két hónap, amely meghosszabbítható.
Az ügyészség közlése megdöntötte Borovszky korábbi kijelentéseit. A felfüggesztett főigazgató múlt héten a Nap-keltében azt mondta: a feljelentés nem feltétlenül ellene irányul, hiszen az oktatási tárca azt ismeretlen tettesek ellen tette, ami több elkövetőt feltételez. Az ügyészségi közlemény szerint azonban egyetlen személy ellen indult nyomozás, aki ráadásul vezető beosztású hivatalos személy, ez pedig az érintettek közül csak Borovszky Tímea lehet.
Emlékezetes: a botrány azért robbant ki, mert pénzhiány miatt egy hónappal ezelőtt leállt a hátrányos helyzetű egyetemi hallgatók felzárkóztatását segítő mentorprogram. A programot a cigányszármazású Borovszky Tímea, az oktatási tárca esélyegyenlőségi főigazgatója felügyelte. Néhány nappal később a mentorprogram igazgatója bűnszervezetben elkövetett csalással vádolta Borovszkyt. A tárcánál vizsgálatot rendeltek el és fegyelmi eljárást indítottak Borovszky ellen, amelynek lezárulta után Hiller István felfüggesztette a főigazgatót és feljelentést tett a rendőrségen.
Orbán Viktor: Három év alatt közel 40 százalékos minimálbér-emelés