A Kiss Péter vezette kancellária a „fejezeti kezelésű előirányzatok terhére nyújtott nem normatív, céljellegű, fejlesztési támogatások” címen számos szocialista kötődésű vagy a kormány holdudvarához tartozó alapítványnak, egyesületnek juttatott sokmilliós támogatást. A legtöbb pénzt, 250 millió forintot a Demokrácia Kutatások Magyar Központja Alapítvány kapta. A szervezetnek még önálló internetes honlapja sincs, igaz, a rendszerváltás óta évente kiadta Magyarország politikai évkönyvét. Az alapítvány kuratóriumának vezető képviselője Vass László, aki jelenleg a Budapesti Kommunikációs Főiskola rektora és az Első Magyar Lobbiszövetség elnöke, korábban pedig a KISZ KB egyetemi és főiskolai osztálya munkatársaként kezdte pályafutását, ahol néhány évvel később Gyurcsány Ferenc is ténykedett.
*
Vass az MSZMP-ben és a művelődési minisztériumban is a felsőoktatási helyzettel foglalkozott.
Jól járt Göncz Kinga külügyminiszter két korábbi munkahelye is. A roma–nem roma együttéléssel, konfliktuskezeléssel foglalkozó Partners Hungary Alapítvány – amelynek 2002-ig volt igazgatója Göncz – kutatásainak támogatására 90 millió forintot fordított az adófizetők pénzéből a kancellária. A korábban a külügyminiszter által vezetett RÉS Szociális és Kulturális Alapítvány 2 millió forintos működési támogatáshoz jutott.
Az előző választások alkalmával az MSZP-vel deklaráltan együttműködő két nyugdíjasszervezet, a Magyar Nyugdíjasok Egyesületeinek Országos Szövetsége és a Nyugdíjasok Országos Képviselete 2-2 millió forintot szerzett a Miniszterelnöki Hivataltól (MeH). A kancellária milliókért foglalkoztatta a Demcsák Zsuzsa visszalépett kormányszóvivő-jelölt szüleinek érdekeltségébe tartozó Piac és Profit Kiadó Kft.-t, valamint a Piac és Profit Vállalkozói EU-Információs Alapítványt is. A két szervezet 5,6 millió forintért szervezett konferenciát és írt jelentést. Demcsák Zsuzsa édesapja a KISZ KB külügyi osztályáról került az MSZMP Központi Bizottságába. A szocialista fellegvárnak számító Komló önkormányzata által szervezett bányásznap sem maradt kormányzati segítség nélkül, ezt az eseményt egymillió forinttal dotálta a MeH, míg a város újságját kiadó Komlóméd Kht. 3 millió forintban részesült. A Kéve Alapítvány Otthonunk Európa című programsorozatának megvalósítását 9 millió forinttal dotálta a kancellária. A szervezet elnöke Duró Imre, az MSZP Pest megyei elnökségi tagja.
A Kiss Péter vezette tárca támogatási keretéből több tíz millió forinthoz jutottak különféle cigányszervezetek is. A gazdasági bűncselekményekkel meggyanúsított Kolompár Orbán által fémjelzett Országos Cigány Önkormányzat 39 millió forintot, míg az Európai Unió Roma Ifjúságáért Egyesület egymilliós támogatást kapott. Ez utóbbi egyesület elnöke Orsós Vendel, aki Teleki László MSZP-s romaügyi biztos közeli rokona.
A holokauszt emlékének ápolására szakosodott Élet Menete Alapítvány tízmillió forintban részesült a MeH-től, többek közt az idei rendezvényeinek támogatása végett. A szervezet honlapján semmilyen idei programról nem esik szó, de tavaly is csak három esemény történt: az ENSZ január 27-i holokauszt-emléknapjának megtartása, az április 16-i élet menete, valamint egy filmvetítés.
Vasárnap délelőttönként családi programokkal várja az érdeklődőket a Nemzeti Színház