Nem az ifjú szocialisták, hanem a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciájának (HÖOK) törlesztőrészlet-csökkentési javaslatát viszi a kormány elé az oktatási tárca. Miskolczi Norbert, a HÖOK elnöke lapunknak leszögezte: egyeztetett a javaslatról Manherz Károly felsőoktatási szakállamtitkárral, aki azt ígérte, hogy megpróbálja minél előbb a kormány elé terjeszteni a diákok válságkezelő javaslatát. A rendelet módosítása egy-két hónapot vehet igénybe. Közben a Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezete (FDSZ) is bejelentette, hogy egyetért a hallgatói önkormányzatok javaslatával a diákhitel moratóriumára, és a kezdeményezés támogatására kérik a kormányt is.
A Hiller István vezette tárca álláspontja azért meglepő, mert az ifjú szocialisták is benyújtottak egy részletcsökkentési javaslatot, amit az MSZP támogatásáról biztosított. Miskolczi a baloldali fiatalok javaslatáról azt mondta: a hosszú távú, drasztikus mértékű részletcsökkentés bedöntené a diákhitelezés rendszerét.
A HÖOK hétvégi választmányi ülése úgy döntött, hogy kétéves fizetési moratórium bevezetését kéri a törlesztők számára. Jelenleg a friss diplomások az első két évben a minimálbér hat százalékát, onnantól kezdve pedig két évvel korábbi fizetésük hat százalékát törlesztik. A HÖOK azt szeretné, hogy a válság miatt átmenetileg rendkívül nehéz anyagi helyzetbe került fiatalok kérhessék: további két éven keresztül is csak a minimálbér után fizessenek, jelenleg havi négyezer forintot. Néhány nappal korábban a baloldali fiatalokat tömörítő Demokratikus Hálózat azt javasolta a kormánynak, hogy a jövőben a bruttó bér hat százaléka helyett a nettó bér hat százaléka legyen a havi részlet. Ez közel felére csökkentené a fizetnivalót. Arról nem szólt a fáma, hogy ennek következtében a futamidő is megduplázódna, ami az évenkénti kamatok miatt a viszszafizetendő összeget is megnövelné. A Demokratikus Hálózat javaslatát Török Zsolt szocialista képviselő is támogatásáról biztosította.
Majdnem belehalt egy idős ember egy brutális támadásba - egy budapesti buszról rángatták le