Az SZDSZ Soros iskoláját segítené

A külföldi iskolák hazai elterjedését szorgalmazó liberális törvényjavaslat valódi célja az lehet, hogy a Soros György által alapított Közép-európai Egyetemnek szerezzen extraprofitot. Ha a javaslatot elfogadja a parlament, az iskola hatalmas pluszbevételhez jut, mert tucatjával indíthat el olyan képzéseket hazánkban, amelyeket eddig nem engedélyeztek.

2009. 04. 25. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Magyar Bálint által benyújtott, a külföldi iskolák hazai letelepedését elősegítő törvényjavaslat elsősorban az SZDSZ közelinek tartott Soros György által alapított intézménynek, a Közép-európai Egyetemnek (CEU) hozna extraprofitot. Talán nem véletlen, hogy a szabad demokraták két hónappal az európai parlamenti, és legfeljebb egy évvel az országgyűlési választások előtt igyekeznek jót tenni az iskolának – értesült lapunk szocialista forrásból.
Informátorunk szerint a Soros által alapított egyetemnek már többször meggyűlt a baja az egyetemi szakindítási kérelmek elbírálását végző Magyar Akkreditációs Bizottsággal (MAB), a testület ugyanis minőségi problémák, illetve más hiányosságok miatt az iskola több kérelmét is visszautasította, így rengeteg pénztől esik el.

*
Ha Magyar Bálintnak sikerül lenyomni a szocialisták torkán a törvényjavaslatot, akkor a jövőben a CEU valamennyi, Amerikában létesített képzését elindíthatja hazánkban a magyar testület engedélyezése nélkül is, sőt, az ilyen képzéseken szerzett oklevél magyar diplomának minősül majd. (Jelenleg a külföldi diplomákat csak akkor ismerik el Magyarországon szakképzettségként, ha azt az érintett honosíttatja, vagyis tudását összeveti a hazai követelményekkel.) A törvény életbelépésével a CEU elképesztő mennyiségű pénzhez juthatna – állítja forrásunk.
Az indítványt Magyar Bálint, Sándor Klára és Hankó Faragó Miklós mellett ellátta kézjegyével Szabó Zoltán, az Országgyűlés oktatási bizottságának szocialista elnöke is. Ám míg a SZDSZ-es képviselők neve nyomtatva is szerepel a javaslaton, addig Szabó Zoltáné csak sebtében, kézzel van odafirkantva a liberálisok által elkészített, már kinyomtatott javaslatra. Magyar Bálinték március 31-én nyújtották be a javaslatot, egy nappal azután, hogy az SZDSZ meghozta a támogató döntést Bajnai Gordon miniszterelnökké választásáról.
Úgy tudjuk, a szakma visszakozna, a javaslattevők ugyanis elfelejtették értesíteni a Hiller István vezette Oktatási és Kulturális Minisztériumot (OKM) a megállapodásról. Ráadásul utóbb kiderült, Hiller a kormányátrendezés után maradhat a tárca élén. Itt azonban nemcsak pártpolitikusok, hanem szakemberek is dolgoznak, ők pedig értetlenül állnak a javaslat előtt, amely nemcsak Sorost, de más külföldi intézményeket is előnyös helyzetbe hoz a magyar intézményekkel szemben, amelynek következtében hazai iskolák mehetnek csődbe. Az OKM-nél mindent megtesznek azért, hogy megakadályozzák a liberális terv megvalósulását.
Tény, hogy az MSZP-nek nehéz dolga lenne, ha meg kellene indokolnia, miért segíti a hazai térnyerését annak a Soros Györgynek, akiről bebizonyosodott, hogy az ő cége áll az OTP-részvények elleni spekulációs támadás mögött. A vállalatot néhány hete büntette meg csaknem félmilliárd forintra a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete, mert tavaly októberben néhány óra alatt szándékosan 14 százalékos értékvesztést okozott az OTP-nek. Hamecz István, az OTP Alapkezelő elnök-vezérigazgatója szerint a Soros Fund tavaly októberi akciójával egy időben érték spekulatív támadások a forintot is, ezért érdemes lenne alaposan megvizsgálni ezeket is. A forint elleni támadások százezreknek, például a lakáshitellel rendelkezőknek okoztak komoly károkat.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.