Nem akarnak beletörődni az intézmény tanév közben történt bezárásába a Tizenkét Karátos Magángimnázium diákjai és szüleik. Tegnap délelőtt körülbelül száz érintett tüntetett az iskola megszüntetése ellen a minisztérium épülete előtt. A tiltakozók transzparensein a „Miért tanév közben?”, „Védtelen gyermekjog”, illetve „Mi miről tehetünk?” feliratok álltak.
Az iskolát működtető Marossy Endre petíciót nyújtott be Hiller Istvánnak. A dokumentumban a tiltakozók azt írják: az iskola tanév közbeni bezárása jogsértő, ezért követelik, hogy a megszüntetésről szóló határozatot haladéktalanul vonják vissza, és fizessék ki a tavaly szeptember óta visszatartott, tanulók után járó normatív állami támogatást, ellenkező esetben kártérítést követelnek, és nemzetközi fórumok elé viszik az ügyet. A petíciót a szaktárca képviseletében Kozma László főtanácsos vette át, aki anynyit mondott: tanulmányozzák a dokumentumot.
A Közép-magyarországi Regionális Államigazgatási Hivatal februári jogerős döntése megszüntette a Tizenkét Karátos Magángimnáziumot, mert engedély nélkül működött az Istenhegyi út egyik irodaházában. A diákok régi iskolájukban szeretnék befejezni a tanévet, az intézménynek azonban se működési engedélye, se tulajdonában lévő iskolaépülete, béringatlana nincs.
A magániskola 2006 elejéig legálisan működött a II. kerületi Hárshegyi úton, egy, a VI. kerületi önkormányzattól bérelt ingatlanban. A VI. kerület azonban felmondta a bérleti szerződést, és tanév közben az utcára tette őket. Ezután Marossy a szomszéd épületet bérelte ki az V. kerülettől, ám ismeretlen okból hamarosan innen is menniük kellett. Ekkor kerültek a XII. kerületi Istenhegyi útra, ahol egy irodaházba költöztek. Az épület tulajdonosával adásvételi szerződést kötöttek, ám az ingatlan árát a mai napig nem fizették ki neki, ezért az pert indított ellenük. A magániskola csak a legelső, Hárshegyi úti épületre kapott működési engedélyt, a többi helyen illegálisan működött. Az iskolát működtető alapítvány fizetési nehézsége azért is furcsa, mert az intézményben horribilis tandíjat szedtek: egy tanév 1,3 millió forintba került.
Orbán Viktor: Három év alatt közel 40 százalékos minimálbér-emelés