Sokan kétségbe vonják, hogy a legnagyobb érdekvédelmi tömörülés, a Szakszervezetek Együttműködési Fóruma (SZEF) valódi harcot vív majd a Bajnai-csomag közalkalmazottakat érintő brutális megszorításai ellen. A szervezet elnöke ugyanis a Bajnai-kormány önkormányzati miniszterének, Varga Zoltánnak a testvére, Varga László. Varga Zoltán feladata lesz jó néhány olyan brutális megszorítás végrehajtása, amely a fivére által képviselt közalkalmazottakat érzékenyen érint. Bár a SZEF az utolsó pillanatban megváltoztatta korábbi döntését, és úgy határozott, hogy ma mégis részt vesz a szakszervezetek Kossuth téri demonstrációján, sokan csak színjátéknak tartják a lépést, és nem valódi érdekvédelemnek. Forrásaink úgy vélik, Varga László csak azért vezényli ki a SZEF által tömörített szakszervezeteket a Kossuth térre, hogy ezzel elejét vegye a politikai függetlenségét megkérdőjelező támadásoknak, de valódi ellenállásra, a közalkalmazottak érdekeinek tényleges védelmére nem számíthatunk tőle, ami – tekintve, hogy a SZEF a legnagyobb szakszervezeti erő – csökkentheti a közalkalmazottak érdekérvényesítő képességét.
– Aki azt feltételezi, hogy azért nem harcolok a megszorító intézkedések ellen, mert a testvérem az egyik miniszter, az saját erkölcseiről állít ki bizonyítványt – reagált lapunknak Varga László. A SZEF elnöke leszögezte: vádlói azzal sincsenek tisztában, hogyan működik a szakszervezet, a fórumban ugyanis nem ő az egyedüli döntéshozó, mindenről a testület határoz, amely bármikor leszavazhatja az elnökét. Varga szerint a SZEF-ben egyelőre senki nem kérdőjelezte meg függetlenségét, így nincs miért a távozáson gondolkodnia.
Tüntetnek. Ma bizonyíthatnak a szakszervezetek, hogy képesek mozgósítani és valódi erőt felmutatni, miután mind a hat országos konföderáció részt vesz a Kossuth téren 11 órakor kezdődő demonstráción. A szervezők azt ígérik, több ezer tagjukat viszik az utcára, hogy így tiltakozzanak a kormány eddig ismert megszorításai ellen, melyek aránytalanul és egyoldalúan sújtják a munkavállalókat, illetve pont a szegényebb rétegeket. A demonstráció végén a szakszervezetek petíciót juttatnak el a kormányhoz, illetve valamennyi parlamenti képviselőhöz, amelyben a válság terheinek igazságosabb elosztását követelik. A szervezők azt kérik, hogy mivel kizárólag szakszervezeti, munkavállalói tiltakozásról van szó, politikai képviseletek ne telepedjenek rá az akcióra.
Sasvári Sándor megrázó vallomása: így tették tönkre a családját