Ruhabotrány a mentőknél

Nemrég új munkaruhát kapott az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) dolgozóinak egy része, csakhogy nem tudják használni, mert téli kivitel. – Bélelt nadrágot és pufidzsekit áprilisban? – értetlenkedett egy neve elhallgatását kérő mentőápoló. – Felpróbáltuk ugyan, de néhány másodperc alatt beleizzadtunk – tette hozzá. Elmesélte, hogy azt mondták nekik, kapnak majd új nyári felszerelést is, várhatóan októberben.

2009. 05. 24. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Szerettük volna megtudni az OMSZ-től, hogy miért kaptak a dolgozók nyárra téli ruhát, de valamivel délután négy óra után már senki nem állt rendelkezésünkre. Elértük viszont Toma Lajost, a Mentődolgozók Demokratikus Szakszervezetének vezetőjét, aki tudott a problémáról. Elmondása szerint nem vett részt a beszerzésben, ezért fogalma sincs a késedelem okáról. – Azt sem tudom, hogy a megrendelésnél, a gyártásnál vagy a szállításnál volt-e probléma – tette hozzá. Emlékeztetett arra, hogy az új munkaruhák beszerzésére egy gyógyszercég, a Pfizer alapítványa adott 180 millió forintos támogatást. Érdeklődtünk a cégnél is, de késő délután már ott sem találtuk az illetékest. Beszéltünk Puskás Tivadarral, az Országgyűlés egészségügyi bizottságának KDNP-s képviselőjével, aki egyben az OMSZ nyugat-magyarországi régiójának vezetője is, de ő sem tudott bővebb felvilágosítást adni, mondván: nem vett részt az áru beszerzésében.
*
Mint mondta, csak a gyógyszercég és a mentőszolgálat kapcsolatfelvételében volt szerepe, illetve annak kitalálásában, hogy mire fordítsák a felajánlott 180 millió forintot.
A munkaruhákat egyébként feltűnően drágán szerezték be. A kabátok darabjáért például 34 ezer forintot fizettek annak ellenére, hogy hatalmas tételt rendeltek belőle. Pedig a dolgozókban nagy volt a várakozás, mert hosszú évek óta nem kaptak az OMSZ-től munkaruhát. Volt, aki maga vásárolt, netán csináltatott felszerelést, míg mások civil ruhában, például farmerban dolgoztak. Az új öltözék nemcsak azért okozott számukra csalódást, mert egyelőre nem tudják hordani, hanem azért is, mert – mint mondták – kényelmetlen és nem praktikus a kialakítása. Az általunk megkérdezett ápoló úgy fogalmazott:
– A nadrágot – amelynek meleg bélése nem kivehető – akkor tudnánk használni, ha valamelyik gleccseren lavinabaleseteknél vetnének be bennünket.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.