origo.hu
Orbán Viktor: Magyarország a középmezőny élére kerülhet a bérszínvonalban
A tanárok megbuktatták Hillert. Több tárgyból is megbuktatta az oktatási tárcát a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) tanévzáró értékelésén. Kerpen Gábor, a PDSZ elnöke elégtelent adott a szaktárcának a dolgozók anyagi megbecsüléséért és az oktatás minőségének javításáért végzett munkájára, ahogy elégtelenre értékelte az integrált oktatás gyakorlati megvalósítását is. Kerpen szerint a 13. havi bér megvonása és a béremelés elmaradása miatt a közoktatásban dolgozók reálbére visszasüllyedt a 2002-es szintre, az osztályfőnöki pótlék az ígérettel szemben alig emelkedett, a halmozottan hátrányos helyzetű gyerekek után járó bérpótlékot pedig csak a pedagógusok hét százaléka kapja meg, holott legalább 80 százalékuk tanít ilyen diákokat. A PDSZ elnöke azért is bírálta Hillert, mert a miniszter hetek óta nem foglal állást a Magyar Bálint által benyújtott felháborító törvénymódosításról, amely megszüntetné a tantárgyakat, és betiltaná a hétvégi házi feladatot. (F. M.)
Idén három ember viseli a rangidős felvételiző címet. A felvételizők közül legtöbben 1990-ben születtek, vannak azonban jó néhányan, akik 50 év felett is vállalkoznak a továbbtanulásra. A 2009-es év három legidősebb felvételizője idén tölti be hetvenedik életévét. Ketten közülük 1957-ben, harmadik társuk 1976-ban érettségizett. A két 52 éve érettségizett jelentkező közül az egyik a műszaki mesterképzésbe kapcsolódna be, míg a másik újságíró szeretne lenni, harmadik társuk pedig villamosmérnöknek készül. Az idei felvételizők átlagosan 3-4 képzésre jelentkeztek, a pontszámuk dönti majd el, hogy ezek közül hova nyernek felvételt. Volt olyan, aki 43 helyre adta be kérelmét. A csúcstartó nem kis összeget szánt a célra, hiszen az első három jelentkezésért összesen kilencezer, minden továbbiért pedig két-kétezer forintot kell fizetni, vagyis a negyvenhárom hely bejelölése 89 ezer forintjába került.
A felvételizők között körülbelül háromezer külföldi állampolgár is van. A határon túli magyarok közül Szlovákiából jelentkeztek a legtöbben, őket követik a romániai, majd a kárpátaljai és a vajdasági magyarok. Összesen 63 külföldi ország diákjai próbálkoznak bekerülni a magyar egyetemekre. Az európaiakon kívül többek között kínai, vietnami, afgán, nigériai, ugandai, szomáliai, brazil, argentin, mexikói és amerikai fiatalok is felvételiznek nálunk.
Orbán Viktor: Magyarország a középmezőny élére kerülhet a bérszínvonalban
Feldühödött tömegtől kellett megvédeniük a mentősöket a rendőröknek
„A Zsófi bolond” – a Dancing táncosának megvan a véleménye Szabó Zsófiról
Már csak ez hiányzott: újabb ország csatlakozna a NATO-hoz, nagy botrány van a készülőben
Ha a liszt felét ezzel helyettesíted, a palacsinta még puhább és finomabb lesz – recept!
Rossz hírt közölt a Guardian az ukránokkal: megvan az időpont, meddig háborúzhat Putyin
Szoboszlai Dominik a legjobb? Az angolok sem tudják, mit gondoljanak + videó
Abu Faniért hétmillió eurót kér a Ferencváros?
Igazi sztár Kínában ez az orosz pilóta
Böde elhunyt barátjára emlékezett, Bognár György röhögve szólt be a bíróknak
Ennyi volt, Fekete-Győr búcsút mondhat a parlamentnek
Kuncze Gábor szégyenteljes kirohanása borzolja a kedélyeket
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.