Radikális dicsőség

2009. 06. 18. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nem történt földindulás, de a radikális pártok Európa-szerte megmutatták, hogy léteznek, és az emberek támogatják is őket. Bár az Európai Parlamentben továbbra is túlnyomó többségben vannak a hagyományos megoldásokat támogató politikai erők, az alternatív utakat képviselő szervezetek csoportja is meghatározó lehetne, ha nem lenne fából vaskarika a frakció létezése. Valószínűtlen ugyanis, hogy az unió különböző országaiból érkező radikális képviselők egy frakciót alkossanak csak azért, mert hasonló a fellépésük, miközben ideológiailag nagyon messze állnak egymástól.
Romániából a Nagy Románia Párt három képviselőt küld majd az EP-be. Ők ugyan szövetkezhetnének a Szlovák Nemzeti Párt (SNS) egyetlen politikusával magyarellenes kérdésekben, de a Jobbik hármasa nyilván nem közösködne velük. Az SNS egyébként a radikális pártok fehér hollója, azzal büszkélkedhet, hogy hazája parlamentjében is részt vesz, sőt a kormánykoalíció része, ennek ellenére folytathatja szélsőségesen magyarellenes politikáját. A magyarellenesség azonban csak a térségünkben népszerű ideológia, Nyugaton nem velünk foglalkoznak, hanem a bevándorlókkal.
Így tesz a hollandok új sikerformációja, a Szabadságpárt is, amelynek vezetője cseppet sem hasonlít a Kárpát-medencében megszokott radikális vezetőkhöz. Geert Wilders ugyanis ateista, nagy barátja Izraelnek, és a holland kérdésekre, pontosabban az ott élő mozlimok elűzésére koncentrál, haját pedig platinaszőkére festi. Belgium, pontosabban annak flamand része – amelyet egyébként Wilders Hollandiához kíván majd csatolni – bővelkedik a radikális pártokban, ott manapság a Flamand Érdek a zászlóshajó, amely többek között Flandria függetlenségét, az asszimilációra nem hajlandó bevándorlók kiutasítását és az Európai Unió teljes reformját követeli.
A legkomolyabb radikálisok azonban éppenséggel nem a kontinensen, hanem Nagy-Britanniában találhatók. A Brit Nemzeti Párt (BNP) hatalmas sikert elkönyvelve két képviselőt is küldhet az EP-be a mostani választás eredményeképp, ez pedig a többi brit párt vezetője szerint nagyon szomorú. A BNP tagsága kizárólag fehér emberekből áll, akik brit identitásúak, vagy asszimilált külföldi származású fehérek. A kilencvenes évek elején a párt vezetője a BNP-t száz százalékban rasszistának nevezte, azóta ugyan kissé szalonképesebb lett Nick Griffin irányítása alatt, de egyáltalán nem tartozik a fősodorba. Az EP-választás eredményeképp a 736 fős testületben 72 olyan képviselő lesz, aki egyik frakcióba sem fér bele.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.