Manchesterben, Anglia észak-nyugati, munkások lakta városának Moston nevű elővárosában száguldoznak az autók úgy, hogy az ablakaikból a Brit Nemzeti Párt (BNP) lobogója nyúlik ki. A szociológusok szerint az ipari hanyatlás radikálisan átalakította a várost, amihez még hozzájárultak a főként Nigériából jövő bevándorlók, akik az ott lakók körében nem a legnépszerűbbek.
Nick Griffin, a BNP pártjának a híres Cambridge Egyetemen végzett elnöke, az MSZP egykori „románveszélyéhez” hasonlóan azzal riogatja híveit, hogy mi lesz, ha az unió következő bővítésével 80 millió török árasztja el Nagy-Britanniát. Franciaországban ugyanakkor éppen egy kameruni anya és francia apa gyermeke, az antiszemitizmusáért már többször súlyos pénzbüntetésre ítélt Dieudonné M’bala M’bala, a tele színháztermeket vonzó humorista „anticionista listája” a botránykő: a fekete ruhába öltözött Dieudonné is képviselő szeretne lenni az Európai Parlamentben, és a maghrebi arabok nem is kis tömege előtt tart nagy tapssal kísért beszédeket. A téma általában az, hogy „Franciaország térdre hullott a cionisták pénz- és sajtómonopóliuma előtt”. Dieudonné egyébként Marine Le Pent, a Nemzeti Front alelnöke, Jean-Marie Le Pen elnök lányát is már megvádolta azzal, hogy a „cionista intézményekhez” közelít és „iszlámgyűlöletét” árulja. Annyi kétségtelen, hogy Nyugat-Európában egyes radikális pártokat is érnek hasonló vádak, azaz, sejtetik a náluk is radikálisabb ellenfeleik: a háttérben netán súlyos összegek cseréltek gazdát, amiért korábbi anticionizmusukat e pártok feladva iszlámellenességük elmélyítésével kompenzálnak.
Eközben az utcákon parázs jelenetek játszódnak le. Halban, Brüszszel flamandok lakta elővárosában nacionalisták többször is megakadályozták a Francia Nyelvűek Unióját, hogy az európai parlamenti választásokra kiragasszák plakátjaikat, és harciasságukat az sem lohasztotta le, hogy mindezt a tévékamerák előtt tették, aminek végül a rendőrségnek kellett véget vetnie.
Napi balfék: Magyar Péter szagmintát vesz