Szájerék Barroso ellen is szavazhatnak

2009. 06. 27. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

támogatás feltételekkel. Két tűz közé került az Európai Bizottság elnöke, aki az európai parlamenti választások után bejelentette, hogy újra harcba száll a tisztségért. José Manuel Barrosóra ugyanis a Handelsblatt és a Financial Times Deutschland egybehangzó értesülése szerint mind a parlament konzervatív frakciója, mind pedig több uniós tagállam is nyomást gyakorol, és feltételeket szab a bizottsági elnök újraválasztásának támogatásához. A néppárt jelezte Barrosónak, hogy a jövőben nagyobb szerepet kíván betölteni az európai törvényalkotásban, a mellette kiálló nagyobb tagállamok pedig befolyásos biztosi posztra számítanak támogatásukért cserébe. (MTI)


Eddig még nem alakult ki a siketnémáknál az, hogy milyen jellel azonosítsák Gyurcsány Ferenc volt és Bajnai Gordon jelenlegi miniszterelnököt, de leginkább nevük kezdőbetűjével fejezik ki – mondta lapunk kérdésére Kósa Ádám, az Európai Parlament első siket képviselője azon a szokatlanul oldott hangulatú sajtótájékoztatón, amelyet a magyar néppárti delegáció újjáalakulásának alkalmából tegnap tartott Brüsszelben rajta kívül Szájer József és Schmitt Pál. Az utóbbi rövid bevezetőjében elmondta, hogy míg ő lesz a 14 tagú delegáció elnöke, Szájer József lesz a tényleges vezetője az Európai Parlamentben (EP) helyet foglaló néppárti küldöttségnek.
A jogvégzett Kósa Ádám, a Fogyatékos Emberek Szövetségei Tanácsának elnöke és az Európai Siketek Szövetsége jogi bizottságának tagja elmondta, hogy minden erejével sorstársai könnyebb integrálódásán fog dolgozni, és – mint mondta – már most is meglepően sok képviselőtársa kereste fel. Lapunk azon kérdésére, hogy Gyurcsány Ferenc a siketnémáktól is elvett-e pénzt, azt felelte, a volt kormányfő integrálódásukat elősegítő 4,2 milliárd forintot zárolt.
Lapunk Szájer Józseftől arról érdeklődött, hogy az elmúlt ciklusban a magyar nyelv védelmében visszafogottabbnak mutatkozó két szlovákiai magyar képviselő helyett felszólalnak-e az elfogadás előtt álló, diszkriminatív szlovákiai nyelvtörvény ellen. A delegációvezető azzal felelt, hogy Gál Kinga képviselőtársuk már korábban elkezdte a munkát, és azt folytatni fogják. Elmondta még, a Kárpát-medence minden magyar képviselőjével összefognak, ha azok a nemzeti érdekeket előmozdítják, a Jobbik képviselőivel is. A néppárti képviselők ugyanakkor nem számítanak Bokros Lajosra a frakció politikai stratégiájával foglalkozó üléseiken.
Lapunk azt is megkérdezte a delegációvezetőtől, támogatják-e José Manuel Barroso, az Európai Bizottság elnökének újraválasztását akkor, amikor mind ő, mind Becsey Zsolt volt EP-képviselő is élesen bírálta, amiért a bizottság nem egyszer a szocialista kormányt segítette. Kijelentette, erről még nem döntöttek, de ők az EP-ben esetleg Barroso ellen fognak szavazni.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.