Merczel József elmondta, a HospInvest Zrt.-től tucatnyi dokumentációt kértek be, miután a magántársaság immár képtelen ellátni gyógyító feladatait Egerben. Az alelnök elárulta: a bekért anyagok töredékét kapták csak meg, tehát most a jogászok feladata eldönteni, hogy érheti-e anyagi hátrány a megyei önkormányzatot a válás miatt. Sós Tamás, a negyventagú grémium MSZP-s elnöke tegnap Habis László egri polgármesterrel folytatott megbeszélést. A cél az, hogy a HospInvest távozása után egy önkormányzati társaság venné át a Markhot működtetését, ezáltal a kórház visszanyerhetné súlyponti jellegét.
Herman István, a Fidesz-frakció igazgatója kijelentette: a megyegyűlés úgy vett fel 750 millió forint állami támogatást a végkielégítések kifizetésére, hogy nem kérte ki a képviselők véleményét, s valójában csak akkor lehet nagy baj, amennyiben ezt a 0,75 milliárdot nem tudják visszaigényelni. Herman úgy véli, elkerülhették volna a Markhot leépülését, ha az MSZP figyelembe veszi az ellenzék kifogásait, intelmeit, s nem ugrik bele egy olyan üzletbe, amely eleve halálra volt ítélve. Azt gondolja, vissza kell térni 2007 februárjához, amikor a Fidesz írásos megállapodást kötött az MSZP-vel a közgyűlés feloszlatásáról. Az ellenzék minden félelme beigazolódott, az Egernek ígért hatmilliárdos fejlesztés helyett a kórház is leépült. Emlékeztetett, miszerint az egri polgármester kezdeményezésére pert indítottak a szerződés semmissé nyilvánítása érdekében 2009 februárjában, s márciusban a Nógrád Megyei Bíróság első fokon kimondta a felek között létrejött törvénytelen megállapodás semmisségét. Feltételezhetően most cél a másodfokú ítélet megelőzése, a HospInvest ugyanis végnapjait éli, csődhelyzetén nem képes úrrá lenni.
Ugyanakkor megtudtuk, a Hatvani Kórház Kft. sem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, a szocialista Érsek Zsolt polgármester pedig hajlik arra, hogy az egykori cukorvárosban szintén szerződést bontsanak a HospInvesttel. Közben sem Kollányi Gábort, a magántársaság elnökét, sem Kosztura Lászlót, a HospInvest Zrt. észak-magyarországi igazgatóját, sem Tóth Jánost, az egri Markhot Ferenc Kórház igazgatóját nem lehet elérni, ráadásul a betegellátó centrumban arról tájékoztattak, hogy az említett vezetőket hetek óta nem látták. Az ÁNTSZ-ből kiszivárogtatott információk alapján nyilvánvaló, hogy az egri gyógyító intézmény alkalmatlan feladata ellátására, hiszen a közép-dunántúli tisztiorvosi szolgálat számos hiányosságot fedezett fel múlt heti vizsgálatakor, mindazonáltal komoly gondot okoz a bérek kifizetése is a HospInvest-kórházakban.
Kiderült, miért késelte halálra férje az újpesti nőt