Aláírásgyűjtés az újpesti zeneiskolában

Nemcsak a zeneszótól hangos egy ideje az Erkel Gyula Újpesti Zeneiskola: az intézmény vezetése és tanári karának egy része között az utóbbi időben nem éppen felhőtlen a viszony. A jelenlegi igazgató, Eisenbacher Zoltán mellett állók támogatólevelüket szignáltatták a szülőkkel, azok pedig, akik változást szeretnének, panaszaikkal az újpesti városvezetéshez fordultak.

2009. 07. 13. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Bár az igazgatóválasztás a közeljövőben lesz, arról hivatalos értesítés az érintettekhez még nem érkezett. A helyzet komolyságát az is igazolja, hogy már két éve öt helyett csak egy-egy évre kapja meg a megbízatását a régi-új igazgató, aki 1992 óta tölti be ezt a pozíciót.
A zeneiskola tanárai és növendékeinek szülei nyílt levelükkel tiltakoznak az iskola jelenlegi vezetésének módszerei miatt a IV. kerületi önkormányzatnál, mivel véleményük szerint az intézmény vezetése „manipulálja a pályázati eljárás menetét, továbbá az iskola demokratikus intézményeit”. Példaként konkrét ügyeket hoznak fel, mint például a tantestületi szavazás eredményének jogszabályellenes újraszámlálását, amely miatt az oktatási iroda rendkívüli tantestületi ülést kezdeményezett, illetve belső vizsgálatot rendelt el, valamint a Közalkalmazotti Tanács választását, amelynek eredményét a Munkaügyi Bíróság másodfokon is törvénytelennek nyilvánította.
Az aláíró szülők és tanárok azt is nehezményezik, hogy az oktatási bizottsági meghallgatás alkalmával a szülők beleegyezése nélkül „átvezényelték” a növendékeket a zenekari próbáról a polgármesteri hivatalba, hogy velük demonstráljanak a jelenlegi igazgató mellett. Az igazgató melletti aláírásgyűjtést is aggályosnak és félrevezetőnek tartják, mivel a díszhangversenyt és a bizonyítványosztást is felhasználva egyes tanárok úgy kérték meg a szülőket az ívek szignálásra, hogy azok nem tudták, nevüket mire használják fel. Mint a levél írói fogalmaznak, sok tanár azért nem írta alá nyílt levelüket, mivel félnek a retorzióktól, ezzel kapcsolatban két megtörtént példát is említenek: a korábbi Közalkalmazotti Tanács elnökének eltávolítását, valamint a szakszervezet elnökének és titkárának „puccsal történő leváltását”, amelyek meglátásuk szerint ebbe a kategóriába tartoznak.
Eisenbacher Zoltán lapunktól értesült az önkormányzatnak címzett levélről. Mint fogalmazott, nem tartja szerencsésnek a jelenlegi állapotot, azt, hogy az önkormányzat az elmúlt két évben öt jelölt ellenére sem tudott határozottan állást foglalni, és öt évre igazgatót választani, hiszen ez a helyzet nem kedvez sem az oktatásnak, sem az intézmény igazgatásának, egy-egy éves periódusokban nem lehet hosszú távra tervezni. Azt sem tartja jónak, hogy a gyakori igazgatóválasztásoknál a szülőket az ügyben pró és kontra felhasználják. Hozzátette: a nyílt levélben leírtak jelentős része nem teljesen a megfogalmazás szerint történt, a retorziók létét pedig egyenesen tagadta. – Annyira szabályozott a közalkalmazotti jogállás, hogy ha akarnék, sem tudnék jogszabályba ütközően bárkit is elmozdítani – tette hozzá, megjegyezve, hogy a szakszervezeti titkár leváltásáról a szakszervezeti tagok titkos szavazással döntöttek.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.