Tovább nyomoznak a Borovszky-ügyben

2009. 07. 25. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

További három hónappal hosszabbítottuk meg a mentorprogrammal kapcsolatos, vesztegetés gyanúja miatt indított nyomozást. Konkrét gyanúsított egyelőre nincs – jelentette ki lapunk kérdésére Skoda Gabriella, a Fővárosi Főügyészség szóvivője. Hozzátette: ha esetlegesen felmerül az ügyben más bűncselekmény gyanúja is, akkor a nyomozók azt is vizsgálják. A szóvivő semmit nem árult el a nyomozás részleteiről, így arra sem válaszolt, hogy kihallgatták-e az ügyben Borovszky Tímeát, ahogy azt sem mondta meg, hogy vizsgálódnak-e a nyomozók a Hiller István vezette Oktatási és Kulturális Minisztérium (OKM) épületében.
A Hiller-tárca egyre nehezebb helyzetbe kerül Borovszky Tímea miatt. Az esélyegyenlőségi területnek négy hónapja nincs állandó gazdája. Hillerék már két hónapja bejelentették, hogy miniszteri biztost neveznek ki a területre, ám annak még mindig híre-hamva sincs. A tárca két hónapja lezárta a Borovszky keze alatt működő esélyegyenlőségi főigazgatóság átvilágítását, ám azóta nem hajlandó nyilvánosságra hozni a vizsgálat eredményét. Lapunk ezzel kapcsolatos kérdéseire mindig azt válaszolják, hogy még összegzik és kiértékelik az összegyűjtött adatokat. Információink szerint a Hiller-tárca hónapok óta arra vár, hogy a Fővárosi Főügyészség végre megszünteti a nyomozást az ügyben, és akkor rehabilitálják Borovszkyt. Az ügyészség azonban keresztülhúzta a számításaikat.
Most pedig itt az a Gandhi gimnázium ügye, amelyben ismét negatív szereplő Borovszky, ráadásul a botrányos vezetőválasztáson a főigazgató az oktatási tárcát képviselte. Borovszky Tímea vélhetőleg azért ment el az igazgatóválasztásra, hogy szavazatával egy romát juttasson a Gandhi vezetői székébe. A Hiller-tárca esélyegyenlőségi főigazgatója azonban valószínűleg nem gondolta végig, hogy ezzel a lépéssel éppen ő okozhatja Gidáné Orsós Erzsébet vesztét. A roma pedagógus Borovszky voksa nélkül is megkapta volna a szavazatok többségét, Borovszky részvétele miatt azonban megkérdőjelezhető az igazgatóválasztás törvényessége. A hivatalnok ugyanis az OKM delegáltjaként vett részt a szavazáson, csakhogy a miniszter korábban felfüggesztette az állásából. Emlékezetes: az oktatási tárca esélyegyenlőségi főigazgatóját még márciusban függesztette fel Hiller István, miután a hátrányos helyzetű diákok felsőoktatási tanulmányait segítő Katapult mentorprogram leállása után a program igazgatója vagyoni bűncselekmények elkövetésével, sikkasztással és vesztegetéssel vádolta meg az esélyegyenlőségi főigazgatót. Hiller feljelentést tett, az ügyben még márciusban indult nyomozás. Lapzártánkig a Hiller-tárca nem válaszolt arra a kérdésünkre, hogy tudtak-e a felfüggesztett főigazgató szavazáson való részvételéről, ahogy arra sem feleltek, mi lesz Borovszky további sorsa.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.