A vád szerint a házaspár 3,2 millió dollár értékű pénzösszeggel károsította meg a közvagyont, legkevesebb kilencmillió dollárnyi kenőpénzt fogadott el egy ingatlanvásárlási tranzakcióban, és további 2,7 millió dollárt cserébe azért, mert hozzásegített egy vállalkozót egy állami megbízás elnyeréséhez, írta az MTI. Az ügy nagyon szövevényes, és rengeteg pénz elsikkasztására gyanakodtak az ügyészek, akik példás szigorral a lehető legsúlyosabb ítéletet kérték a nyolc éven át Tajvan elnöki székét elfoglaló politikusra. Csen Suj-pien valamikori szép imázsa kissé megkopott a három éve tartó vizsgálat során, most is csak száz híve tüntetett a tajpeji bíróság épülete előtt. Maga Csen már a döntés előtt kijelentette, hogy meg fogja fellebbezni az ítéletet, így a végső szóra még várni kell, ám ezt követően meglepő lenne, ha sokkal enyhítenék a volt elnökre rótt életfogytiglant.
Csen Suj-pien december óta van vizsgálati fogságban, és amolyan üldözött szabadságharcosként rengeteget ír a hozzá közel álló sajtóban. Az ellene folyó per szerinte azt bizonyítja, hogy Ma Jing-csou (Ma Ying-jeou) elnök fenyegetve érzi hatalmát és szépen felépített Kína-barátságát a határozottan Peking-ellenes Csentől, ezért akarja őt eltávolítani az útból. A tajvaniak általában úgy látják, ha nem is feltétlenül ilyen arányban, de Csen érintett a korrupciós ügyekben, talán ennek is köszönhető a viszonylag gyér tiltakozás.
A kínai vezető hírügynökség tényszerűen sorolja fel a volt elnök bűnlajstromát, akivel nyolc éven át olyan sok problémája volt. Az Új Kína tudósításának képaláírása is árulkodó. A felvételen a megbilincselt kezű, azt a magasba emelő exelnököt vezetik el őrei, a kínai szerkesztők szerint „Tajpejben, a délkelet-kínai Tajvan tartományban”. Emlékezetes, Csen politikai programja a végső függetlenséget célozta, amelyre még tegnap is célzott.
Felállították az Ország Karácsonyfáját - képek