Őszi évadkezdő eseménysorként a Budapesti Zenei Hetek magában foglalja az 1933-ban alapított Budapesti Nemzetközi Zenei Versenyt és két, szintén jubiláló rendezvényt, a 35 éves Korunk zenéje kortárszenei fesztivált és a tízéves Magyarok Nagyasszonya nemzetközi egyházzenei fesztivált. A statisztika is látványos: tizenhat ország hétszáz művésze lép fel, 25 koncert, zenetudományi előadások, liturgikus események és kapcsolódó vidéki programok alkotják az október 26-ig tartó sorozatot. Miként az alapításkor, idén is Haydn kerül a középpontba, és hasonlóan az első fesztiválhoz, ezúttal is nemzetközi Haydn-versennyel indul, és több program is az egykori rendezvényt idézi. A Haydn emlékére meghirdetett tíznapos nemzetközi trombitaversenyhez hangszerkiállítás is kapcsolódik, és a szeptember 10-i nyitókoncert Szergej Nakarjakov orosz trombitavirtuózzal is a hajdani Ferencsik-koncertre emlékezik Haydn La Passione szimfóniájával, a Nemzeti Filharmonikusok Grazioso Kamarazenekarát Kovács János dirigálja a Zeneakadémián. Szintén különleges esemény lesz a zárókoncert, amelyen Rossini Tancredi című operájának magyarországi bemutatóját hallhatjuk a Theater an der Wien produkciójában, a francia Orchestre des Champs Élysées zenekarral, a bécsi Arnold Schoenberg kórussal, valamint a világhírű belga karmesterrel, René Jacobsszal.
A 35. Korunk zenéje szeptember 22-től október 5-ig tart. Az ország legrégebbi kortárs zenei fesztiválján a világ egyik legrangosabb kortárs zenei együttese, a francia Ensemble Intercontemporain lesz a vendég, s egy-egy estén a fővárosnak is bemutatkoznak a vidéki kortárs zenével foglalkozó rendezvények. Jelentős és felbecsülhetetlen értékű a Megkésett ősbemutatók című koncert is, ahol a már elhunyt szerzők asztalfiókban maradt műveit hallhatjuk. A Magyarok Nagyasszonya nemzetközi egyházzenei fesztiválját tíz évvel ezelőtt alapították, a sorban így 11., az október 4-től 11-ig tartó találkozó különlegessége hogy a liturgikus célra készült művek eredeti funkciójukban, istentiszteleten szólalnak meg. Idén a párizsi Notre-Dame kórusát hallhatjuk, ők Szombathelyen is fellépnek, de itt lesz a Munkácsi Fiúkórus, Stanislav Surin orgonaművész, a Szent Efrém Férfikar, a német Zuger Trompetentrio, a Budapesti Énekes Iskola, a nyíregyházi Pro Musica Leánykar, valamint a Weiner–Szász Kamarazenekar.
Az egykori állami nagy klasszikus koncertszervező cég, a Filharmónia utódja, a Filharmónia Budapest és a Felső-Dunántúl Nonprofit Kft. vidéken is indít bérleteket az idei szezonban: Szombathelyen, Sopronban, Veszprémben, Székesfehérváron, Tapolcán, Keszthelyen, Nagykanizsán, Dorogon, valamint az idén új helyszínként Sárváron is, Győrben pedig bérleten kívüli hangversenyeket tartanak.
Újabb helyszínről dobatta ki Magyar Péter a testőreivel a HírTV stábját