A legtöbb ilyen helyre a központi régióban bukkantak. Ezzel egyidejűleg ugyanakkor bizonyos területeken, például Észak-Magyarországon és a Dél-Dunántúlon, valamint a fővárosi szülészeteken férőhelyhiányt tapasztaltak, így körülbelül 760 új ágyat is létesítenek ott, ahol erre szükség van. A konkrét változásokról a Regionális Egészségügyi Tanácsok határoznak; ha nem tudnak közös javaslatot tenni, központi döntés születik.
Az egészségügyet érintő hír az is, hogy egy tegnapi konferencián kiderült: míg Bajnai Gordon miniszterelnök szerint az egészségügy lesz a jövő évi költségvetés egyik kiemelt ágazata, amelyre pluszpénzt fordítanak, aközben a szakértők és a szakmai szervezetek vezetői is azt állítják, hogy a 2010-re tervezett összeg még a reálérték-megőrzésre sem lesz elegendő. Egybehangzóan azt fogalmazták meg, hogy ennyi pénzből nem lehet fenntartani az ellátórendszer jelenlegi struktúráját.
Egyesek szerint az Egészségügyi Minisztérium a jelenlegi válsághelyzetben nem képes megfelelően irányítani az ágazatot, hiszen nem vesz tudomást a probléma mértékéről, nem tesz érdemi lépéseket, csak ölbe tett kézzel nézi az intézmények vergődését.
Volt, aki felvetette azt is: meg kellene győzni a döntéshozókat arról, hogy módosítsák az államháztartási hiánycélt, s így adjanak pluszforrást az ágazatnak.
Továbbiak a 4. oldalon
Gyermekpornográfia miatt tartóztattak le egy borsodi férfit