Meglehetősen kevesen voltak jelen a szezonnyitó táncházon, amelyet az Almássy tér, majd az FMH után most a Petőfi Csarnokban tartottak, pedig ez a helyszín végre alkalmas lett volna nagyobb tömegek fogadására is. A szokásos tömegnyomor azonban elmaradt, mind a tánctéren, mind a büfézónában kényelmesen el lehetett férni, noha semmilyen nagyobb másik folklórrendezvényt nem tartottak ebben az időben. Az okokat lehet persze kutatni, volt, aki a válsággal, volt, aki azzal magyarázta, hogy nem is nagyon hirdették, ennek azonban némiképp ellentmond, hogy a tavaszi táncháztalálkozót sem reklámozták különösebben, az emberek anyagi helyzete sem állt jobban, mégis telt házas volt az esemény.
Ennek ellenére jó hangulatú lett az éjszaka, amely a hagyományokhoz híven gyermektáncházzal kezdődött. A felnőttprogram ezúttal kizárólag a nagyteremre koncentrált, ezt sokan nehezményezték, hiszen emiatt a félórás tájegységváltásokkal kialakított program népszerűbb része (Kalotaszeg és Mezőség) fél három utánra tolódott, a többség viszont nem tervezte, hogy ilyen sokáig marad. A legnagyobb tömeget számláló időszakban a kevésbé ismert tájegységek és a nemzetiségek táncai domináltak, amelyeket régebben különteremben, párhuzamosan szerveztek, ezt a formát sokan visszasírták. A kisteremben fotókiállítás és Enyedi Ágnes nagy sikerű lemezbemutatója indította a programot, itt azonban tánc nem volt.
A héten elkezdődnek a szokásos táncházak, de indulnak teljesen újak is. A budapesti Hevesi Sándor téren például új helyszín nyitotta meg kapuit, a Bírlak Tánc Klub, ahol mostantól minden este másik zenekar táncháza vagy folkkocsmája kap helyet, és ahová még mindig várják újabb együttesek jelentkezését. Változások is lesznek: a Kalamajka zenekar nyár eleji távozása, majd Dövényi Péter csütörtöki halála véglegesen lezárta a legendás szombat esti táncházsorozatot, a mulatságokat azonban továbbra is folytatják a szokásos rendszerben, bár idén még nem lesz állandó zenekara az Aranytíznek, fiatal és ismert együttesek váltogatják majd egymást. Az Ifjú Muzsikás Reviczky utcai táncházát egyelőre nem hirdették meg, információink szerint még az is bizonytalan, hogy a zenekar ezen a helyszínen marad-e. A táncházak pontos listájáról, időpontjairól és helyszíneiről a Folkrádió honlapjának naprakész naptárában tájékozódhatunk.
A hét második felében, csütörtöktől vasárnapig tartják a nagy múltra visszatekintő kecskeméti népzenei találkozót, amelynek komolyabb szakmai és a nagyközönségnek szóló eseményei egyaránt lesznek prímásversennyel, népdalversennyel, előadásokkal, gálaműsorokkal, táncházakkal, rendhagyó iskolai órákkal, főtéri programokkal, valamint egy jubileumi kiállítással, amely a 150 éve született Vikár Béla népzenekutatóra emlékezik.
Így néz ki, ha Magyar Péter úgy gondolja, bármilyen nőt megkaphat