origo.hu
Köd, eső és fagyos reggelek - ezt tartogatja az időjárás a napokban
Gépészmérnökképzés:
1. BME
2. Pannon Egyetem
Jogászképzés:
1. ELTE
2. Szegedi Tudományegyetem
Közgazdászképzés:
1. Budapesti Corvinus Egyetem
2. Szegedi Tudományegyetem
Kommunikációs képzés:
1. ELTE
2. Debreceni Egyetem
Idegenforgalmi képzés:
1. Budapesti Gazdasági Főiskola
2. Kodolányi János Főiskola
Informatikai képzés (17):
1. BME
2. Szegedi TE
Hét képzési terület közül egyikben sem tudott vidéki felsőoktatási intézmény az élre kerülni, az Eötvös Loránd Tudományegyetemnek (ELTE) és a Budapesti Műszaki Egyetemnek (BME) azonban két képzésben is az ország legjobbjának bizonyult a Heti Válasz című lap és a CEMI (Central European Management Intelligence) együttműködésében készült felsőoktatási rangsor szerint. A magazin a többi rangsorral szemben nem összesített listát készített, hanem képzésenként hasonlította össze az intézményeket. A Heti Válasz immár ötödik alkalommal készítette el a képzések rangsorát.
A felmérést végzők tizenkét intézmény gépészmérnöki képzését vizsgálták, és idén is a BME kurzusa bizonyult a legjobbnak csakúgy, mint tavaly. Az ezüstérmes helyen azonban változás történt: egy éve még a Miskolci Egyetem mérnöki képzése volt az ország második legjobbja, idén azonban már a Pannon Egyetemé a dicsőség. A legkiválóbb informatikusok is a BME-ről kerülnek ki, a 17 fős mezőny második legjobbja a Szegedi Tudományegyetem. A jogászképzésben az ELTE lett a legkiválóbb, a második helyen pedig a Szegedi Tudományegyetem jogi kurzusa végzett. A kommunikációs képzés képzeletbeli bajnoka is évek óta az ELTE, a legnagyobb előrelépést azonban a Debreceni Egyetem érte el, amely a tavalyi hatodik helyről idén a második helyre jött fel a 16 fős mezőnyben. A legjobb közgazdászokat továbbra is a Budapesti Corvinus Egyetem képzi, az ezüstérmes itt is a Szegedi Tudományegyetem. A legkiválóbb idegenforgalmi szakembereket a Budapesti Gazdasági Főiskola bocsátja ki. Az ezüstérmes Kodolányi János Főiskola tavalyi eredményéhez képest nagyot lépett előre a rangsorban.
A rangsor összeállításánál a lap figyelembe vette, hogy mekkora volt a túljelentkezés a karon, és hogy az adott képzésen hány diák jut egy tanárra. Vizsgálta azt is, hogy az oktatók közül kinek milyen tudományos fokozata van, illetve hogy a hivatalos tanulmányi versenyeken milyen eredményt értek el az iskola diákjai. Ezenkívül munkáltatók és munkaerő-közvetítők is értékelték, hogy melyik diploma a legértékesebb a piacon. A hat mutatószám átlagából képeztek egy osztályzatot, és ez alapján rangsorolták a képzéseket. A munkaadók és munkaerő-közvetítők több szempont alapján értékelik a frissdiplomásokat. A szakemberek sok esetben a nyelvismeret és a gyakorlati képzés hiányára hívták fel a képzőhelyek figyelmét. Meglepő módon a megkérdezettek csaknem fele panaszkodott arra, hogy a végzős hallgatók nem motiváltak, és teljesítményüket sok esetben a munkához való nem megfelelő hozzáállás rontja le. (Mellékelt táblázatunkban Magyarország legjobb képzéseit soroltuk fel.)
Köd, eső és fagyos reggelek - ezt tartogatja az időjárás a napokban
A Nyugat ezt jól elszúrta!
Várandósan kapta el a Covidot, elvesztette ikreit a magyar híresség
Új repülőtér-óriás születik Magyarországon: a régió legnagyobbja lesz
Elköttette magát a Házasság első látásra macsója
Úgy dicsérte Szoboszlait edzője, hogy ki se mondta a nevét
Élőben kelt ki Sallai Roland ellen az ingerült török szakértő + videó
Karácsonyi menü: 16 ünnepi főétel a Wellingtontól a töltött káposztáig
Kuncze Gábor szégyenteljes kirohanása borzolja a kedélyeket
Böde elhunyt barátjára emlékezett, Bognár György röhögve szólt be a bíróknak
Ennyi volt, Fekete-Győr búcsút mondhat a parlamentnek
Otthon aggódjon, asszonyom!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.