
magyarnemzet.hu
Nem mindegy, ki mutatja be a karlendítést, van akinek sok ezer eurót kell fizetni ezért
Gépészmérnökképzés:
1. BME
2. Pannon Egyetem
Jogászképzés:
1. ELTE
2. Szegedi Tudományegyetem
Közgazdászképzés:
1. Budapesti Corvinus Egyetem
2. Szegedi Tudományegyetem
Kommunikációs képzés:
1. ELTE
2. Debreceni Egyetem
Idegenforgalmi képzés:
1. Budapesti Gazdasági Főiskola
2. Kodolányi János Főiskola
Informatikai képzés (17):
1. BME
2. Szegedi TE
Hét képzési terület közül egyikben sem tudott vidéki felsőoktatási intézmény az élre kerülni, az Eötvös Loránd Tudományegyetemnek (ELTE) és a Budapesti Műszaki Egyetemnek (BME) azonban két képzésben is az ország legjobbjának bizonyult a Heti Válasz című lap és a CEMI (Central European Management Intelligence) együttműködésében készült felsőoktatási rangsor szerint. A magazin a többi rangsorral szemben nem összesített listát készített, hanem képzésenként hasonlította össze az intézményeket. A Heti Válasz immár ötödik alkalommal készítette el a képzések rangsorát.
A felmérést végzők tizenkét intézmény gépészmérnöki képzését vizsgálták, és idén is a BME kurzusa bizonyult a legjobbnak csakúgy, mint tavaly. Az ezüstérmes helyen azonban változás történt: egy éve még a Miskolci Egyetem mérnöki képzése volt az ország második legjobbja, idén azonban már a Pannon Egyetemé a dicsőség. A legkiválóbb informatikusok is a BME-ről kerülnek ki, a 17 fős mezőny második legjobbja a Szegedi Tudományegyetem. A jogászképzésben az ELTE lett a legkiválóbb, a második helyen pedig a Szegedi Tudományegyetem jogi kurzusa végzett. A kommunikációs képzés képzeletbeli bajnoka is évek óta az ELTE, a legnagyobb előrelépést azonban a Debreceni Egyetem érte el, amely a tavalyi hatodik helyről idén a második helyre jött fel a 16 fős mezőnyben. A legjobb közgazdászokat továbbra is a Budapesti Corvinus Egyetem képzi, az ezüstérmes itt is a Szegedi Tudományegyetem. A legkiválóbb idegenforgalmi szakembereket a Budapesti Gazdasági Főiskola bocsátja ki. Az ezüstérmes Kodolányi János Főiskola tavalyi eredményéhez képest nagyot lépett előre a rangsorban.
A rangsor összeállításánál a lap figyelembe vette, hogy mekkora volt a túljelentkezés a karon, és hogy az adott képzésen hány diák jut egy tanárra. Vizsgálta azt is, hogy az oktatók közül kinek milyen tudományos fokozata van, illetve hogy a hivatalos tanulmányi versenyeken milyen eredményt értek el az iskola diákjai. Ezenkívül munkáltatók és munkaerő-közvetítők is értékelték, hogy melyik diploma a legértékesebb a piacon. A hat mutatószám átlagából képeztek egy osztályzatot, és ez alapján rangsorolták a képzéseket. A munkaadók és munkaerő-közvetítők több szempont alapján értékelik a frissdiplomásokat. A szakemberek sok esetben a nyelvismeret és a gyakorlati képzés hiányára hívták fel a képzőhelyek figyelmét. Meglepő módon a megkérdezettek csaknem fele panaszkodott arra, hogy a végzős hallgatók nem motiváltak, és teljesítményüket sok esetben a munkához való nem megfelelő hozzáállás rontja le. (Mellékelt táblázatunkban Magyarország legjobb képzéseit soroltuk fel.)
Nem mindegy, ki mutatja be a karlendítést, van akinek sok ezer eurót kell fizetni ezért
Schóbert Lara lenyomta Kapu Tibort, két szakításon vagyunk túl
Schiffer András az időpontot is megjósolta: szerinte ez hozhatja el Magyar Péter bukását (VIDEÓ)
Folytatódik az Orbán Viktor elleni bolgár támadássorozat
Nagy Zsolt: A lehető legnehezebb ellenfelet kapta a Puskás Akadémia
Zalatnay Sarolta könyörtelenül leleplezte Koncz Zsuzsa féltve őrzött titkát
Világszenzáció: hétgólos meccsen az al-Hilal kiejtette a Manchester City csapatát!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.