A sorozat azért is kezdődött Jókai Anna színpadi életművének bemutatásával, mert október 2-án ő vette át a IX. Győri Könyvszalon alkotói díját. Vasy Géza, a Magyar Írószövetség elnöke köszöntőjében úgy fogalmazott, azért tartja kiemelkedően fontosnak az új sorozatot, mert reflektorfénybe helyezi a mostohán kezelt kortárs magyar színműveket. Jókai Anna elmondta, hogy eddig a Fejünk felől a tetőt, a Tartozik és követel, A feladat és az Én, szegény Sudár Anna című munkái szerepeltek a színpadon. Mindegyik színművének vannak regény előzményei, amelyeket jobban szeret a drámaváltozatnál. Egyébként is, az író nem szívesen végzi el az ilyenkor szükségszerű öncsonkítást.
Mégis van olyan újabb regénye, amely úgy tűnik, nem kerülheti el ezt a sorsot. 2007-ben jelent meg a Godot megjött című gondolati szintézismű, amely Samuel Beckett Godot-ra várva című drámájára rímelve vall többek között arról a zűrzavarról, ami Magyarországon az őszödi beszéd, majd a 2006. október 23-i véres események után kialakult. E regény, amely arról szól, hogy a reményt Isten jelenti az emberiség számára, szintén színpadi megvalósításért kiált.
Az est második felében Bálint Márta színművész adta elő az Én, szegény Sudár Anna című Jókai Anna-monodrámát. Ez a mű is a reményről szól, amelyet egy nagyszerű erdélyi asszony őriz, aki mindennél fontosabbnak tartja a keresztény magyar azonosság megőrzését a legreménytelenebb korokban is.
Mérgezés miatt meghalt egy pár Komárom-Esztergom vármegyében