Szlovákiában jobb az élet

2009. 10. 15. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Norvégiában a legjobb élni, Nigerben a legrosszabb az ENSZ Fejlesztési programjának (UNDP) hétfőn közzétett, a világ országait az életminőség alapján rangsoroló idei listája szerint, áll a hvg.hu a Magyar Távirati Irodát forrásként megadó hírében, amely megjegyzi, „a legtöbb helyet – több mint három helyezést – Kína, Kolumbia, Venezuela és Peru lépett előre”. Ami hazánkat illeti: „Magyarország a 43., Észtországgal, Lengyelországgal és Szlovákiával nagyjából egyforma eredménnyel; a közép-európai térség államai közül Szlovénia és Csehország előzi meg”.
Az MTI azonban ismét erősen kozmetikázott, ugyanis a 40. helyen áll Észtország, a 41. helyen Lengyelország, a 42. Szlovákia, a 43. pedig Magyarország. Ha a Kínával együtt felsorolt országok esetében a „több mint három helyezés” említésre méltó, akkor Észtország nem áll „nagyjából egyforma” helyen Magyarországgal. Továbbá: ha ennyi helyezési különbség „nagyjából egyformává” változott néhány sor után, akkor fel kellett volna tüntetni, hogy a nálunk két hellyel rosszabb besorolást kapott Horvátország (45.), sőt Litvánia is (46.) Magyarországgal „nagyjából egyforma” helyen áll.
Ami Csehországot (36.) és Szlovéniát (29.) illeti, ott is történt egy „kis” kozmetikázás – ezúttal elhallgatással. Ugyanis az ENSZ szervezetének emberi fejlődési jelentése három kategóriába osztotta a felmért 158 országot. Szlovénia és Csehország az „igen nagy emberi fejlődés” kategóriájában kapott helyet, míg Magyarország a „nagy emberi fejlődés” kategóriájában. A felmérés ismérvei közé tartozik a hazai össztermék, az oktatás színvonala és a várható élettartam.
A sorrendben a második Ausztrália, a harmadik Izland.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.