Norvégiában a legjobb élni, Nigerben a legrosszabb az ENSZ Fejlesztési programjának (UNDP) hétfőn közzétett, a világ országait az életminőség alapján rangsoroló idei listája szerint, áll a hvg.hu a Magyar Távirati Irodát forrásként megadó hírében, amely megjegyzi, „a legtöbb helyet – több mint három helyezést – Kína, Kolumbia, Venezuela és Peru lépett előre”. Ami hazánkat illeti: „Magyarország a 43., Észtországgal, Lengyelországgal és Szlovákiával nagyjából egyforma eredménnyel; a közép-európai térség államai közül Szlovénia és Csehország előzi meg”.
Az MTI azonban ismét erősen kozmetikázott, ugyanis a 40. helyen áll Észtország, a 41. helyen Lengyelország, a 42. Szlovákia, a 43. pedig Magyarország. Ha a Kínával együtt felsorolt országok esetében a „több mint három helyezés” említésre méltó, akkor Észtország nem áll „nagyjából egyforma” helyen Magyarországgal. Továbbá: ha ennyi helyezési különbség „nagyjából egyformává” változott néhány sor után, akkor fel kellett volna tüntetni, hogy a nálunk két hellyel rosszabb besorolást kapott Horvátország (45.), sőt Litvánia is (46.) Magyarországgal „nagyjából egyforma” helyen áll.
Ami Csehországot (36.) és Szlovéniát (29.) illeti, ott is történt egy „kis” kozmetikázás – ezúttal elhallgatással. Ugyanis az ENSZ szervezetének emberi fejlődési jelentése három kategóriába osztotta a felmért 158 országot. Szlovénia és Csehország az „igen nagy emberi fejlődés” kategóriájában kapott helyet, míg Magyarország a „nagy emberi fejlődés” kategóriájában. A felmérés ismérvei közé tartozik a hazai össztermék, az oktatás színvonala és a várható élettartam.
A sorrendben a második Ausztrália, a harmadik Izland.
Kiderült, hogyan történt a kettős tehervonat-baleset Komáromnál