Oktatási és kulturális témájú cikkek megjelentetéséért bruttó 7,2 millió forintot fizet idén július és december között a Népszava című kormány közeli napilapnak az oktatási tárca – derül ki a minisztérium honlapján nyilvánosságra hozott adatokból. Hasonló indoklással bruttó 6,72 millió forinthoz juthat az ugyancsak balliberális 168 Óra című hetilap kiadója, a Telegráf Kft. is. Nem maradt ki az osztogatásból a szintén kormány közeli Mozgó Világ című folyóirat, amely nem kevesebb, mint 30 millió forintos támogatást kapott az idei évre az újság megjelentetésére. A lap az elmúlt esztendőkben is több millió forinthoz jutott a kulturális tárcától.
Kíváncsiak voltunk, miért fizet a Hiller István (MSZP) vezette oktatási tárca a válság közepette sok millió forintot a balliberális holdudvarnak. A tárca úgy reagált: megdöbbentőnek tartják, hogy lapunk erről érdeklődik, mivel állításuk szerint tavaly a Magyar Nemzetben is 9,5 millió forint értékben jelentek meg oktatási-kulturális témájú pályázati felhívások, hirdetések.
Eközben a Gyurcsány Ferenc bukott miniszterelnök által vezetett szocialista pártalapítvány, a Táncsics Alapítvány kuratóriuma a napokban nyolcmillió forintos támogatást szavazott meg a már említett Mozgó Világnak. És ha már a Táncsics Alapítványnál tartunk: emlékezetes, a szocialista szervezet májusban 14 millió forintot szavazott meg a Népszava hétvégi mellékletének megjelentetésére, 14,5 millió forintot a Klubrádiónak, januárban pedig ötmilliót egy másik olvasottsági gondokkal küszködő balliberális újságnak, a Hócipőnek.
A Hócipőt is hosszú évekig tömte pénzzel az oktatási tárca, igaz, idén egyelőre nincs nyoma, hogy fizettek volna Farkasházy Tivadar szatirikus lapjának. A Hócipő tavaly négymillió forintot kapott a titkosszolgálatok népszerűsítéséért a kancelláriától, két és fél milliót egy nőnapi cikk megjelentetéséért a munkaügyi tárcától, és ötmilliót a munkaügyi minisztériumhoz tartozó Országos Foglalkoztatási Közalapítványtól egy cikksorozatért, amely a távmunkát népszerűsíti.
Az udvari sajtó busás megjutalmazását tovább árnyalja az a körülmény, hogy sem a Mozgó Világ, sem a Hócipő nem auditáltatja magát a Magyar Terjesztés-ellenőrző Szövetséggel, így nincs hivatalos adat az olvasottságukról.
A betegek szeme láttára kellett újraéleszteni egy nőt a kecskeméti rendelőintézetben