
origo.hu
Megkötözve, fej nélkül hevertek az áldozatok - döbbenetes leleteket találtak a magyar régészek
Békét akar az egyház. Az argentin katolikus egyházat annyira nyugtalanítja az országban kialakult helyzet, hogy közleményben fordult a kormányhoz. Jorge Bergoglio bíboros arra szólított fel, hogy dolgozzák ki az ellenzékkel való megbékélést elősegítő kormányprogramot. (S. T.)
A helyzet folyamatosan romlik azóta, hogy június 28-án Cristina Fernández de Kirchner elnök vereséggel felérő győzelmet aratott a részleges parlamenti választásokon. Mivel elvesztette abszolút többségét, ezért az új parlamenti felállás decemberi életbelépése előtt akart elfogadtatni fontos törvényeket: eddig nagy nehezen keresztülvitte az új médiatörvényt meg a költségvetést. Nem sok jót ígér az a tény, hogy az elnök aszszony még két törvényt napirendre akar tűzni december előtt: a szakszervezeti és a politikai reformot. Bár a Kirchner-párti grémiumok huszadikán az államfő mellett tüntetnek majd, gyanakodva fogadták a tervezett új szakszervezeti modell hírét, ezért üzentek neki és kormányának, nagyon nincs ínyükre ez a változás és a sietség. A megmozdulások csak erősödni fognak, mert tisztújításra készül a legtöbb szakszervezet.
Cristina, az előző elnök, Néstor Kirchner felesége 2007-es megválasztása óta nehéz helyzetben van. 2003-tól felpörgött ugyan a gazdaság, de a 2007 második felében kezdődő élelmiszerválság miatt nem tudta kihasználni az ország kiváló mezőgazdasági adottságait, hogy talpra álljon az ország a 2001-es pénzügyi összeomlás okozta sokk után. A tavaly márciusban kezdődött és fél évig tartó gazdatiltakozás miatt ugyanis élni sem tudott helyzeti előnyével, hogy le tudjon faragni tetemes külső államadósságából: a termőföldek kétharmada már a külföldi tulajdonosok, főleg multinacionális cégek kezébe került, sőt „ráépültek” az egyre fogyatkozó kis- és középgazdák tiltakozásaira. A tavaly óta tartó hitelválság sem használt az utolsó diktatúra (1976–1983) óta adósságokban úszó országnak. Bár néhány hete hivatalosan is megalakult az IMF és a Világbank szerepét felváltó Banco del Sur hét dél-amerikai állam részvételével, de nem tud működni, mert a tagállamok is a válság végét várják. Eközben az IMF tovább szorongatja a hitelszűkében szenvedő dél-amerikai országot: a soron következő hitelek visszafizetésének átütemezéséért cserébe az úgynevezett párizsi klub ahhoz a feltételhez kötötte engedményét, hogy újra a három éve kifizetett valutaalap segítségét kéri.
Megkötözve, fej nélkül hevertek az áldozatok - döbbenetes leleteket találtak a magyar régészek
Döbbenetes felfedezés: létezhet egy ötödik erő is az univerzumban
Átszáguldott a piroson: halálba küldte a biciklis édesapa 4 éves kisfiát a sofőr
Rohamtempóban takarítják el Gyurcsány minden nyomát
„Nem találok szavakat... Nyugodj békében!” – Gyászol Hosszú Katinka
Vitray Tamás fia volt az a túrázó, aki találkozott a nógrádi falu határában kóborló medvével
Örömszavak a szenzációs magyar hokisiker után – Bálizs tízéves adósságot törlesztett!
Jégkorong-vb: Kazahsztán–Magyarország
A Real Madrid bajnoka szégyennek nevezte Vinícius tettét a Barcelona ellen
Ez már nem játék: Bognár György udvari bolondnak nevezte Kubatov Gábort
Ettől kiakadnak a balliberálisok: benyújtották az átláthatósági törvényjavaslatot
Így intézik el Brüsszelben, hogy Magyar Péternek ne kelljen lopásért bíróság elé állnia
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.