Törvénysértő állami vezetők

Folyamatos törvénysértést követ el Hónig Péter, a közlekedési tárca vezetője azzal, hogy miniszteri megbízatása ellenére nem mond le a Magyar Vitorlásszövetség társelnöki posztjáról. A hatályos jogszabályok szerint ugyanis állami vezető nem lehet sportági szakszövetség tisztségviselője. A miniszter nem nyilatkozik.

2009. 11. 28. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Áprilisi kinevezése óta folyamatos törvénysértést követ el Hónig Péter közlekedési, hírközlési és energiaügyi miniszter azzal, hogy nem mond le a Magyar Vitorlás- szövetség társelnöki posztjáról. Ugyanis a kormány tagjainak jogállásáról szóló 2006. évi törvény világosan kimondja, hogy állami vezető (miniszterelnök, miniszter, államtitkár, szakállamtitkár) „további munkavégzésre irányuló jogviszonyt (ideértve az érdek-képviseleti szervezetben való tisztség viselését) nem létesíthet”. Márpedig egy sportági szakszövetség (mint a vitorlásszövetség is) érdekvédelmi szervezetnek minősül, ez a 2004-es sporttörvényből is kiderül. Hónig Péter 1999 és 2005 között elnöke, azóta pedig társelnöke a vitorlásokat képviselő szervezetnek.
Kíváncsiak voltunk, mivel magyarázza a miniszter a törvénysértő állapotot, illetve hajlandó-e azt megszüntetni, de lapzártáig nem kaptunk választ.
Nem Hónig az egyetlen, aki az elmúlt esztendőkben összeférhetetlen módon egy időben töltött be vezető állami és sportszervezetői tisztséget. Például a Magyar Asztalitenisz Szövetség elnöke 2004 óta az a Benedek Fülöp, aki 2003 és 2006 között a földművelésügyi minisztérium közigazgatási államtitkára, 2006–2007-ben pedig szakállamtitkára volt. Ugyancsak törvénysértő módon Szekeres Imre lehetett tavalyig a Magyar Triatlon- szövetség elnöke, pedig a szocialista politikus 2006 óta honvédelmi miniszter. Baráth Etele 1995-től a Magyar Kajak-Kenu Szövetség elnöke, pedig eközben 2002 és 2004 között a kancellária politikai államtitkáraként, 2004 és 2006 között pedig uniós ügyekért felelős tárca nélküli miniszterként ténykedett. Szetey Gábor 2006 és 2008 között a kancellária személyügyi államtitkára volt, mellékesen pedig a Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetségének az elnökségi tagja is lehetett, egészen néhány hónappal ezelőttig. Gyenesei Istvánt sem zavarta önkormányzati miniszterkedése (2008–2009) idején, hogy emellett a Magyar Öttusaszövetség alelnökeként is helyt kellett állnia, még ha a két pozíció egyidejű betöltése törvénysértő és összeférhetetlen is.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.