A Fidesz pedagógus-életpálya-modelljéhez hasonló teljesítményarányos bérezéssel és az egyszer már megbukott pályakezdőbér-emelés lehetőségével kecsegtette a tanárokat Arató Gergely a közoktatás napja alkalmából rendezett, a Pedagógusok Szakszervezete által szervezett oktatási konferencián. Szerinte teljesítményalapúvá kell tenni a pedagógusok bérrendszerét. A pedagóguspályán a jobb minőséget nyújtókat jobban meg kell becsülni, mint az alacsonyabb színvonalon teljesítőket, ehhez azonban be kell bizonyítani az adófizetőknek, hogy a pedagógusok egy részének fizetésemelése teljesítményemeléssel is jár. Úgy véli, alacsony fizetés miatt alacsony a pálya presztízse, ezért gyenge tanulmányi eredménnyel is be lehet kerülni pedagógusképzésre, így azonban még alacsonyabb lehet a hivatás megbecsültsége. A pályakezdőket éppen azért jobban meg kell fizetni, mint eddig.
Hiller István oktatási miniszter tavaly márciusban ismertette az Új tudás programot, amelynek egyik alapeleme volt a pályakezdők béremelése. A program keretében a főiskolát végzett pedagógusok bére havi bruttó húszezer, az egyetemi diplomával rendelkező társaiké 32 ezer forinttal emelkedett volna. A béremelés azonban már nem szerepelt az idei költségvetésben.
Egyetemi politika. Közös sajtótájékoztatón érvelt a négy parlamenti párt ifjúsági szervezete az egyetemeken való politizálás mellett. A rektorok egyszer már elutasították a kérést, de a pártok tiltakozásának hatására ma újra tárgyalnak az ügyről. Szabadai Viktor, az SZDSZ–Új Generáció elnöke szerint a rektorok elutasító álláspontja a hallgatás kultúráját kívánja konzerválni.
Sasvári Sándor megrázó vallomása: így tették tönkre a családját