Borovszky Tímea, az Oktatási és Kulturális Minisztérium esélyegyenlőségi főigazgatója és helyettese, Sárközi Gábor még márciusban jelentették fel Nagy Attilát, a mentorprogram igazgatóját, akinek bejelentése nyomán Hiller István tárcavezető felfüggesztette állásából Borovszkyt, és feljelentést tett az ügyben. A főigazgató még március 4-én tett feljelentést Nagy Attila ellen. Akkor még nem tudhatta, hogy az ügyészség hat hónapi nyomozás után megalapozottnak találja a mentorprogram igazgatójának állításait, amelynek alapján hivatali visszaéléssel és vesztegetéssel gyanúsítják meg őt.
A bíró az első napon zárt tárgyalást rendelt el. Információink szerint Borovszky Tímea és Sárközi Gábor is megjelent a bíróságon, ám ügyvédjük nem érkezett meg. Az oktatási tárca két vezető beosztású hivatalnoka nem kívánta visszavonni a Nagy Attila ellen felhozott vádakat, a mentorprogram egykori vezetője viszont jelezte, hogy viszonváddal él, mivel szerinte Borovszky hamisított jegyzőkönyvvel próbálta őt lejáratni a médiában. A dokumentumra hivatkozva Borovszky azt állította, hogy Nagy fiktív számlákat vásárolt. Viszonvád esetén a perben bármelyik felet elítélhetik. A bíró január 20-ára tűzte ki a következő tárgyalást. A dátumnak vélhetőleg köze van ahhoz, hogy a Fővárosi Főügyészség legutóbb jövő január 16-ig hosszabbította meg a Borovszky-ügy nyomozását, vagyis addigra kiderülhet, hogy vádat emelnek-e a főigazgató ellen.
Emlékezetes: a Borovszky-botrányt Nagy Attila robbantotta ki, amikor az idén februárban pénzhiány miatt leállt az általa irányított, rászoruló diákok felsőoktatási tanulmányait segítő a mentorprogram. A férfi levelet írt az oktatási miniszternek és a sajtónak, amelyben különösen nagy összegre, bűnszervezetben elkövetett csalással vádolta meg a programot az oktatási tárca részéről felügyelő Borovszkyt. Nagy többek között azt állította, hogy a főigazgató saját érdekeltségébe tartozó cégeknek, alapítványoknak adott több millió forintos megbízásokat a hátrányos helyzetű diákok tanulmányaira elkülönített keretből, és a teljes támogatási összeg 10-12 százalékát valódi teljesítés nélkül ezeknek igyekezett kifizetni. Nagy szerint Borovszky azt kérte tőlük, hogy a diákok tanulmányait segítő mentorprogram költségvetésének terhére ötmillió forintos kutatási megbízást adjanak a Romaversitas Alapítványnak. A Romaversitas honlapján egyébként az alapítvány oktatási szakértőjeként tüntetik fel Sárközi Gábort, Borovszky Tímea minisztériumi helyettesét. Nagy Attila levele szerint a szerződést a HÖOK nem kötötte meg, amiért Sárközi felelősségre vonta őket, majd érvényes szerződés és a teljesítés befejezése nélkül kifizettek az alapítványnak hárommillió forintot. Nagy állítása szerint egy másik esetben Borovszky arra kérte őt, hogy titokban adjon át hatszázezer forintot egyik kollégájának a mentorprogram keretéből, mert Hiller István nem hagyta jóvá az illető fizetésemelését, így azt ilyen módon pótolhatnák. Az ügyészség a két állítását megalapozottnak találta, és előbbiért hivatali visszaéléssel, utóbbiért vesztegetéssel gyanúsította meg a főigazgatót.
Nemvárt fordulat jön az időjárásban, mutatjuk mire számíthat