A magyar állam ma nem tudja garantálni minden állampolgár biztonságát, emberi méltóságának védelmét – jelentette ki tegnap Balog Zoltán (Fidesz), az Országgyűlés emberi jogi bizottságának elnöke a Polgári Magyarországért Alapítvány emberi jogok világnapja alkalmából tartott konferenciáján. A politikus rámutatott: kilátástalan helyzetbe sodorja az embereket például a vasúti szárnyvonalak megszüntetése, az addiktológiai és pszichiátriai intézmények bezárása, a vidék nyomorúságos helyzete vagy az, hogy a rendőrség az ország egyes részein nem tudja fenntartani a közbiztonságot. Ilyenkor az emberek „pótszerekhez” nyúlnak, gárdákat hoznak létre saját maguk megvédésére – jellemezte a jelenlegi helyzetet Balog Zoltán. Szerinte az abszurd viszonyokat jól mutatja, hogy még a rendőrség is magán biztonsági szolgálatokat alkalmaz, amelyek egyes tagjai a hírek szerint megpróbálják rendőrnek feltüntetni magukat. Az országgyűlési képviselő hangsúlyozta: minden ember méltósága egyformán fontos, akár Olaszliszkán esik erőszak áldozatául, akár Nagycsécsen, akár Dunaszerdahelyen.
Balog Zoltán kiemelte: a hazai emberi jogi helyzet hiányosságait jól mutatja az áldozatok kriminalizálásának módszere, vagyis hogy az áldozatokat próbálják bűnelkövetőként beállítani. Erre példa 2006 ősze, amikor az ártatlanul összevert járókelőket garázda csőcseléknek próbálták egyesek beállítani. Az ellenzéki politikus kezdeményezte, hogy a szlovák nyelvtörvénnyel szembeni példaértékű közös fellépéshez hasonlóan a politikai pártok és a civilek közösen hozzanak létre egy monitoring rendszert, amely évről évre bemutatja a határon túli magyarok helyzetét, számba veszi az őket magyarságuk miatt ért sérelmeket.
Lomnici Zoltán, a Legfelsőbb Bíróság volt elnöke a konferencián a különböző történelmi korszakok, háborúk és politikai rendszerek áldozatai emlékének tiszteletben tartására hívta fel a magyar közélet valamennyi szereplőjét.
Baloldali hazugságok az áram áráról: itt a Patrióta leleplezése!